Reyhanlı TSO Başkanı Zaroğlu, Regaip Kandilini kutladı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

12 Mayıs 2021 - 21:10

Reyhanlı TSO Başkanı Zaroğlu, Regaip Kandilini kutladı

Reyhanlı TSO Başkanı Zaroğlu, Regaip Kandilini kutladı
Son Güncelleme :

27 Şubat 2020 - 12:11

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Necmettin Zaroğlu, Regaip Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Zaroğlu, mübarek günler ve gecelerin, Müslümanlar için kendilerini denetleme ve iç dünyaları ile hesaplaşma vesilesi olduğunu belirterek yapılan hatalardan dönülmesi için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.
Kandillerin İslam alemi için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Zaroğlu, Regaip Kandilini büyük bir manevi coşku içerisinde karşıladıklarını ve bugünde kalplerin yumuşayıp, insanların biraz daha mana alemine yöneldiğini belirtti.
Regaip Kandilinin tüm Müslüman alemine rahmet getirmesini dileyen Zaroğlu şunları kaydetti: “Regaip Kandili; Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsayan mübarek üç ayların başlangıcıdır. Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, Merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir dönemdir. Bu dönemde toplumumuzdaki şefkat, merhamet ve yardımlaşma duyguları en üst noktaya ulaşmaktadır. Barış ve huzurun sağlanabilmesi için üç ayların ve Regaip Kandilinin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu mübarek gecenin tüm insanlık aleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; üyelerimizin başta olmak üzere tüm hemşerilerimizin ve İslam Aleminin Regaip Kandilini tebrik ediyorum”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.