REYHANLI YATILI BÖLGE ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI SOSYAL FAALİYET « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 11:13

REYHANLI YATILI BÖLGE ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI SOSYAL FAALİYET

REYHANLI YATILI BÖLGE ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI SOSYAL FAALİYET
Son Güncelleme :

22 Mart 2019 - 9:25

Bu Haber 191 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Yatılı Bölge Ortaokulu’nun Merhamet ve Yardımlaşma temasını anlatmak ve hayata yansıtmak için Reyhanlı ilçesinde Bulunan Şeyh Bahattin Yıldız yetimhanesine öğrenci, öğretmen, idareci ve velilerinin katkılarıyla yetimhanedeki aile ve çocuklara aynî-nakdî yardımda bulundular.
Okul Müdürü Ahmet Şanverdi, hayata geçirdikleri Faaliyet ile öğrencilerinin iyilik ve merhamet duygusunu yaşayarak öğrendiklerini dile getirdi.
Yetimhaneye her bir Aileye gıda kolisi, nakdi yardım, kıyafet, kırtasiye ve oyuncak yardımında bulunulduğunu ayrıca Allah, merhametli olanlara rahmetle muamele eder. Yeryüzündekilere merhamet ediniz ki gökte bulunanlar da size merhamet etsinler’ hadisinden yola çıkarak İnsana ve insanlığa önem verdiklerini ifade etti.
Faaliyete Rehberlik eden İngilizce öğretmeni Muhemmed Nur Huzeyfe ise Yetim olmanın önemine ve Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in de bir yetim olduğunu belirterek “Yetimin gözyaşını dindirmek, efendimizin Mekke’de ki gözyaşlarını dindirmekle eşdeğerdir. Ayrıca bu kampanyaya katılan öğrencilerimiz kardeşlik, paylaşma ve ümmetin kardeşlerinin dertleriyle dertlenme gibi sosyal algılarını geliştirecektir. İyilik yapmak sadece ihtiyaç sahibi olan bir insana yardım etmek değildir. Gülümsemek bir iyiliktir, güzel söz söylemek ve yetimlerin başlarını okşamak da bir iyiliktir. Peygamberimiz diyor ki, ‘Yetimlere bakın onları kollayın.’ bu bize Peygamberimizin bizlere emridir. Biz de bu doğrultuda, muhtaç ailelere ve yetim çocuklarımıza yardim ediyoruz” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.