REYHANLI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Haziran 2024 - 23:31

REYHANLI

REYHANLI
Son Güncelleme :

19 Ocak 2023 - 19:12

Bu Haber 106 kez okunmuştur.
reklam

Bir zamanlar memur olarak atananların tayini çıktığında gitmek istemediği bir ilçeydi, yabancı olup ta ilçemizde görev alanların emekli olduklarında yerleştiği güzide bir ilçeydi.
Ama maalesef şimdi yerel halkın hızla göç verdiği bir yer oldu, gençlerimiz üniversite eğitimi için gittikleri yerden tekrar ilçeye dönmek istemedikleri bir yer oldu.
Ülkemizin değişen ve gelişen ilçelerine gittiğimizde neden sorusu hep aklımıza geliyor, neden bizde de yapılmıyor, sorunları çözmeyi bir kenara bırakalım, sorunları neden görmemezlikten geliyoruz.
Ne oldu da bu hale geldik…
İlçemiz sanayi devrimini neden gerçekleştiremedi, eğitimde neden geri kaldık, şehirleşmeyi neden gerçekleştiremedik, ortak akılla ilçemizi neden istenilen konuma getiremedik, daha birçok nedeni burada sıralayabiliriz.
Ben buradan suçlu aramıyorum çünkü bu ilçede yaşayan her bireyin bir sorumluluğu var, hatta ilçe halkının yöneticilerini seçme gibi çok büyük bir sorumluluğu var.
Peki seçilen yöneticiler bunu hak ediyor mu işte bunu sorgulamak gerekiyor, seçtiğimiz yöneticiler oturdukları koltuktan güç mü alıyorlar yoksa o koltuğa güç mü veriyorlar bunu iyi sorgulamamız gerekiyor.
Bir kurumu yönetmek sadece görüntüyle olmuyor, o kurumun tüm imkanlarını ve ilçenin eksikliklerini ve ihtiyaçlarını tespit edip çözüm yolu aramaktan geçer.
Yoksa çok değil beş yıl sonra ilçede zaten şuan azınlıkta olan yerel halk maalesef gelişmiş yerleşim yerlerine göçüp gidecekler, temennim bizleri yöneten makamlara ehil kişilerin gelmesi ve vicdanı ile cüzdanı arasında sıkışıp kalmayan, vicdanlı insanlar ile ilçemizin makus talihinin değişeceğine inanıyorum.
Saygılarımla…
twitter @HSEYNABAY

A. HÜSEYİN ABAY

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.