Reyhanlı’da Arıtma Tesisi’nin Yüzde 80’i tamamlandı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 01:16

Reyhanlı’da Arıtma Tesisi’nin Yüzde 80’i tamamlandı

Reyhanlı’da Arıtma Tesisi’nin  Yüzde 80’i tamamlandı
Son Güncelleme :

22 Ağustos 2016 - 19:58

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (HATSU), yatırımlarından biri olan Reyhanlı Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı’nda çalışmalar devam ediyor.
Proje maliyetinin 4 milyon 300 bin TL olduğunu ve arıtma tesisinin yüzde 80’inin tamamlandığını açıklayan Genel Müdürlük, tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte günde 8 bin 800 metreküp suyun arıtılacağını vurgulayarak, arıtılan suyun ise Reyhanlı ilçesindeki Afrin Çayı’na bırakılacağını kaydetti.
Çevre Kirliliği Önlenecek
Evsel, sanayi ve kurumsal atıkların tek bir noktada toplanacağından dolayı çevre kirliliği ve bununla beraber kötü kokuların önüne geçileceğini dikkat çeken HATSU İdaresi, Arıtma tesisinin tamamlanmasıyla birlikte Reyhanlılı hemşehrilerimizin son sistem ve modern bir tesise kavuşacağını aktardı.
Diğer ilçeler gibi Reyhanlı’yı da yaşanabilir sağlıklı bir çevreye kavuşturmak için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten İdare, projenin 2017 yılının Aralık ayında tamamlamayı planladıklarını bildirdi.
(Haber Merkezi)
REYHANLI ARITMA TESİSİ’NİN YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI (4)REYHANLI ARITMA TESİSİ’NİN YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI (11)REYHANLI ARITMA TESİSİ’NİN YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI (9)REYHANLI ARITMA TESİSİ’NİN YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI (5)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.