Reyhanlı’da birlik, beraberlik ve kardeşlik buluşması « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 17:56

Reyhanlı’da birlik, beraberlik ve kardeşlik buluşması

Reyhanlı’da birlik, beraberlik ve kardeşlik buluşması
Son Güncelleme :

25 Temmuz 2016 - 19:50

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde, Vali Ercan Topaca, AK Parti Hatay Milletvekili MKYK Üyesi Fevzi Şanverdi, emniyet yetkililerinin ve askerlerin katıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik buluşması düzenlendi.
Belediye binası önündeki alanda Sivil toplum kuruluş temsilcilerinin, siyasi partilerin, muhtarların ve halkın yoğun katılım gösterdiği buluşmada Antakya Mehter Takımı’nın verdiği gösterinin ardından konuşan Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmeddin Zaroğlu, 15 Temmuz’da, demokrasinin ve milletin iradesine darbe vurma adına bir takım soysuzların darbe girişiminde bulunduklarını söyleyerek ancak Aziz Türk Milleti’ni unuttuklarını belirtti. Zaroğlu, “Türk Milleti, hükümeti, STK’ları tek yürek olmuş ve milli iradeye destek olmuştur. Darbecilere gereken dersi vermişlerdir” dedi.
Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ise, şehitleri minnet ve şükranla andığını, gazilere de acil şifalar dilediğini belirterek, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Şanverdi, “Bizim başka bir yurdumuz yok. Bizler başka bir yurtta yaşayamayız. Onun için biz her zaman dimdik ayaktayız. Reyhanlı’ya , Hatay’a, Türkiye’ye sahip çıkacağız” dedi.
Şanverdi, bu günlerde fitne ve fesat olduğunu ifade ederek, asla oyuna gelinmeyeceğini söyledi. Türk, Arap, Çerkez, Kürt, Sünni, Alevisi ile kardeş olduklarını ve birlikte yaşayacaklarını kaydeden Şanverdi, ırkçılığa asla izin verilmeyeceğini söyledi. Vali Topaca’nın 15 Temmuz gecesi ilk andan itibaren darbe girişimine müdahale ettiğini ve Hatay Havaalanına inen kargo uçağına da el koyarak gereğini yaptığını söyleyen Şanverdi, Vali Topaca’yı tebrik ederek teşekkür etti.
Kaymakam Tuncay Dursun, bir gurup hain insan kitlesinin Türk Milleti’ne, devletine ve demokrasisine yönelik hain saldırıda bulunduğunu söyleyerek, “Bu saldırı sadece milletimize, demokrasimize ve devletimize değildir. Bu saldırı aynı zamanda 250 milyonluk Türk Dünyası’na ve bütün İslam alemine yapılmıştır. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti bütün Türk Dünyası’nın ve bütün İslam aleminin ve mazlum insanlığın da son ümididir. Milletimiz ilk andan itibaren hainliğin farkına varmış ve devletine, demokrasisine, milli iradesine sahip çıkmıştır. Bu güzel dayanışmanın ilelebet devamını diliyorum” diye konuştu.
Bir, beraber ve diri oldukça hiçbir hainin fitne fesat sokamayacağını söyleyen AK Parti Hatay Milletvekili ve MKYK Üyesi Fevzi Şanverdi şunları söyledi;
“Bu hainler demokrasimize, milli irademize saldırırken karşılarında Türkiye’nin ve aziz milletin olduğunu unutmuşlar. 15 Temmuz akşamından bugüne kadar gece gündüz demeden cadde ve sokağını, kurumunu koruyan aziz milletimize ne kadar şükretsek azdır. Milletimiz bu zaferin baş mimarıdır.”
Olağanüstü halin bir sıkı yönetim olmadığını anlatan Şanverdi, OHAL’in tek amacının FETO terör örgütü ile mücadele etmek için olduğunu söyleyerek, insan haklarından, demokrasiden insanların işlerinden alıkonulmayacaklarını ifade etti.
Hatay Valisi Ercan Topaca, “15 Temmuz akşamı yaşamış olduğumuz o hain saldırıdan dolayı hepimize geçmiş olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu olayda milletimizi, devletimizi, bayrağımızı, ülkemizi savunan gazilerimize de Allah’tan şifalar diliyorum”dedi.
15 Temmuz akşamını hep birlikte yaşadıklarını ve herkesin o endişeyi ve sıkıntıyı hissettiğini söyleyen Hatay Valisi Ercan Topaca şunları söyledi;
“Umudumuzu hiç kaybetmedik. Bu ülkede bu devlet artık o 1970’li, 80’li yıllardaki Türkiye değil. Bu ülke bu millet eskisi gibi değil uyandık. Oynanan oyunları gördük. 15 Temmuz’da da milletimiz ilk andan itibaren bu oyunu fark etti ve o oyunu ferasetiyle, birliğiyle, beraberliği, bayrağı ile imanıyla bozduk. Bu işi yapanlar bizim askerimiz değil onlar bir avuç hain. Bizim askerimiz bizim Mehmetçiğimiz bizim ordumuz böyle bir şey yapmaz. Bunu ancak hain olanlar yapabilir. Onun için askerimize, polisimize olan sevginiz eksilmesin onları sevmeye devam edelim. Çünkü askerimize, polisimize, ordumuza bu topraklarda yaşadığımız sürece ihtiyacımız var. Başka türlü ayakta kalamayız.”
Bu saldırının yine askerle, polisle ve milletçe önlediğini anlatan Vali Topaca konuşmasının devamında;
“Bu birliktelikle, bu kompozisyonla önledik. Gençlerimiz, öğretmenimiz, imamımız, askerimiz, polisimiz, valisi, kaymakamı herkes burada. Bu birliktelik devam ettiği sürece karşımızdaki düşman kim olursa olsun biz onların hakkından geliriz. Halkımız, milletimiz arasında hiçbir ayrım yapmaksızın herkes bu sokaklarda bu meydanlarda bu mitinglerde buluşmak suretiyle bu hain plana hep birlikte dur dedik. İnşallah bundan sonra da dur demeye devam edeceğiz. Bundan sonra bu sokakları bu meydanları biraz daha tutacağız. Ama zaman çalışma zamanı üretme zamanı birlik ve beraberlik olma zamanıdır. Biliyoruz ki sizin aranıza fitne sokmak isteyenler var. Alevi, Sunni , Kürt, Türk, Muhafazakar, liberal diye bizlerin arasını açmak isteyenler var. Bunlara karşı uyanık olmak durumundayız” dedi.
(Haber Merkezi)
DSC_0241DSC_0247DSC_0251DSC_0259DSC_0264DSC_0272DSC_0278DSC_0281DSC_0289DSC_0295

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.