Reyhanlı’da Çanakkale Şehitleri anıldı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

14 Nisan 2021 - 10:01

Reyhanlı’da Çanakkale Şehitleri anıldı

Reyhanlı’da Çanakkale Şehitleri anıldı
Son Güncelleme :

18 Mart 2021 - 18:54

Bu Haber 44 kez okunmuştur.
reklam

Korona virüs salgınına karşı ülke genelinde alınan tedbirler doğrultusunda 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106.yıl dönümü münasebetiyle Reyhanlı ilçesinde tören düzenlendi.
Tören belediye binası önündeki Atatürk Meydanı’nda yapıldı.
Kaymakam Ali Candan, Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu ve 11 Mayıs Reyhanlı Şehitleri Derneği Başkanı Ahmet Tuna, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Daha sonra Bayır Mahallesi ve Gültepe Mahallesi’ndeki asri mezarlıkta bulunan şehitlikler ziyaret edilerek çiçek bırakıldı. Okunan Kuran-ı Kerim’in ardından dualar edildi.
Mehmet Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde hazırlanan anma programında ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Çanakkale temalı oyunun sahnelenmesinden sonra da şiir ve oratoryo gösterisi sunuldu ve koro eşliğinde türküler söylendi.
Törenlere askeri ve mülki erkan, şehit yakınları, gaziler, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.