REYHANLI’DA ÇİRKİN SALDIRI KINANDI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 07:57

REYHANLI’DA ÇİRKİN SALDIRI KINANDI

REYHANLI’DA ÇİRKİN SALDIRI KINANDI
Son Güncelleme :

24 Haziran 2021 - 21:01

Bu Haber 278 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde hırsızlık yapmak için girdiği evde, 78 yaşındaki bir kadına tecavüz eden şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Reyhanlı Kaymakamlığı’ndan alınan bilgiye göre, dün sabah saatlerinde yaşanan olayda, olayın failinin kısa sürede yakalanarak tutuklandığı bildirildi.
Yaşanan çirkin olayı protesto etmek için vatandaşlar Belediye önündeki Atatürk meydanında toplandı. CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş tek yürek oldu çirkin olayı kınadı.
Reyhanlı Çerkes Derneği Adığe Khase Başkanı Uğur Pihava basın açıklaması yaptı.
Pihava açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Ülke genelinde artan ve öfkemizi büyüten kadına şiddet, taciz, tecavüz gibi olaylarından biri, dün, 23 Haziran 2021, Reyhanlı’da yaşandı. Yalnız yaşayan bir kadının evine dün sabah zorla giren şahıs, sadece hırsızlıkla yetinmedi; akla gelebilecek bütün kötülükleri yaptı.
Öfkemiz çok büyük! Ve eğer Reyhanlılar olarak tepki göstermezsek, bu çirkinliklerin artarak devam edeceğine inanıyoruz.
Sabıka kaydı dolu olduğu halde, bir gün bile hapishanede yatmamış ve sokaklarda serbestçe dolaşan bu alçak kısa sürede tespit edilip yakalanmışsa da; sokaklarında sabahlara kadar hiçbir korku olmaksızın kadınlı kızlı, çoluklu çocuklu rahatça dolaştığımız Reyhanlı’da artık kapılarımızı kilitlemeden, kendimizi güvende hissetmeden yaşamak içimize sinmiyor!
Ve suçlunun yakalanmış olması öfkemizi bitirmiyor!
Hepimizin zaman zaman evde yalnız kalan, bahçede oturan, çarşıya çıkan kızları, kız kardeşleri, anneleri var. Onları “demir kafes evlere” kilitleyerek ve “acaba bugün kime bir kötülük yapılacak diye kaygı duyarak yaşayamayız.
Reyhanlı’nın yetkililerini ve güvenlik güçlerini, hırsızlarla, uyuşturucu müptelalarıyla ve bütün suç odakları ile daha etkili mücadele etmeye çağırıyoruz. Reyhanlı suça ve suçluya göz açtırmamalı Reyhanlı halkı, eskiden olduğu gibi barış ve huzur içinde kardeşçe yaşayabilmelidir.
Sürecin yakın takipçisi olacağımızı; bu şahsın yine ve hiçbir şey olmamış gibi sokaklarda serbestçe dolaşmasını asla kabul etmeyeceğimizi ve şunu herkesin bilmesini istiyoruz: Reyhanlı bir suç cenneti olmayacak, Reyhanlı’da kimse masum bir insana kötülük yapamayacak, buna izin vermeyeceğiz!” dedi.
KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA
Failin gerekli cezayı alacağını duyuran kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “Kurtuluş Mahallesi Albay Şükrü Kanatlı caddesindeki adreste yaşayan 78 yaşındaki teyzemize yönelik çirkin olay üzerine, hızla hareket edilerek menfur olayın faili güvenlik kuvvetlerimizce yakalanıp adli makamlara teslim edilmiş ve aynı gün tutuklanarak İskenderun T tipi Kapalı Cezaevine gönderilmiştir. Çirkin olayın failine hak ettiği cezayı Yüce Türk Adaleti verecektir” ifadelerine yer verildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.