Reyhanlı’da “Dinamik Denetim Modeli” hazırlık toplantısı yapıldı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

14 Nisan 2021 - 10:43

Reyhanlı’da “Dinamik Denetim Modeli” hazırlık toplantısı yapıldı

Reyhanlı’da “Dinamik Denetim Modeli” hazırlık toplantısı yapıldı
Son Güncelleme :

08 Mart 2021 - 18:33

Bu Haber 14 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde, Kontrollü Normalleşme Döneminde, İçişleri Bakanlığının koordinasyonunda başlatılan “Dinamik Denetim Modeli” hazırlık toplantısı yapıldı.
Kaymakam Ali Candan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Yerel Yönetimler, Meslek Odaları Başkanları ve İlgili Kurum Amirlerinin katılımıyla ilçede yapılan ve yapılacak denetim çalışmaları değerlendirildi.
Kaymakamlık Toplantı Salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Candan, İçişleri Bakanlığımızın “Dinamik Denetim Süreci” konulu genelgesine göre ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de Koronavirüsle mücadele kapsamında yoğun şekilde denetimler gerçekleştirileceğini ifade etti.
Kaymakam Candan; “Bilindiği gibi, 1 Martta başlayan Kontrollü Normalleşme Döneminde Sağlık Bakanlığımızca belirlenen risk grubuna göre Hatay’ın sarı renkte yani orta riskli iller arasında yer almaktadır.” Bu bağlamda, İlçemizde vaka sayısının artmaması ve toplum sağlığını korumak amacıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızla koordineli bir şekilde çalışmalarımızı ve denetimlerimizi sürdüreceğimizi, toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından; temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara toplumun tüm kesimlerince azami düzeyde uyulması gerektiğinin önemini vurguladı.
Ayrıca; denetim ekipleri, tedbirlere uyulması konusunda bilinçlendirme faaliyetleri yürüteceğini, Kontrollü Normalleşme Döneminde kurallara uymanın her zamankinden daha önemli olduğunun vatandaşlarımıza hatırlatılması için anons ve duyurular yapılacağını, vakaların artması durumunda yeniden kısıtlama kararları gündeme gelebileceğini, bu nedenle vatandaşlarımızdan tedbirlere eksiksiz olarak uymalarını gerektiğini belirtti.
Toplantının sonunda, Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda yürütülecek denetim faaliyetleri ve denetime yönelik diğer temel usul ve esaslar görüşüldü. Denetim sürecine dair gerekli planlama ve koordinasyonun sağlanarak uygulamada herhangi bir aksamaya mahal verilmemesi için görüş alışverişinde bulunuldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.