REYHANLI’DA DÜĞÜNLERDE SİLAH ATILMASI ÖNLENECEK « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 06:16

REYHANLI’DA DÜĞÜNLERDE SİLAH ATILMASI ÖNLENECEK

REYHANLI’DA DÜĞÜNLERDE SİLAH ATILMASI ÖNLENECEK
Son Güncelleme :

26 Ocak 2015 - 20:15

Bu Haber 20 kez okunmuştur.
reklam

Kaymakamlıkta yapılan toplantıda düğünlerde silah atılmasını önlemek için alınacak tedbirler görüşüldü.
Reyhanlı Kaymakamı Dr. Yusuf Güler başkanlığında yapılan toplantıya Hatay İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Reyhanlı Belediye Başkanı (AK Parti) Hüseyin Şanverdi, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Adıgüzel, Emniyet Müdür yardımcısı Murat Keleş, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.
Toplantıda açıklama yapan Kaymakam Yusuf Güler, ilçede özellikle düğünlerde silah atılması ile ilgili yaşanan sıkıntıları dile getirerek, toplantıda alınması gereken tedbirlerin, önlemlerin görüşüleceğini söyledi.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Güler, “İlçedeki mevcut durum analiz edilecek. Buradaki temel yaklaşımımız vatandaşlarımızın düğünlerde atılan silahlardan etkilenmemesi, her hangi bir yaralamalı ya da ölümlü vakaların olmaması için bir dizi tedbirler, önlemlerin alınmasıdır” dedi.
Reyhanlı olarak güvenlik anlamında ciddi risk taşıdıklarını belirten Kaymakam Güler, Emniyetçe üst düzey gerekli önlemlerin alındığını söyleyerek şöyle dedi; “Üst düzey olarak alınan önlemlerde güvenlik güçlerimize yardımcı olmak hem de vatandaşlarımızın müessif bir olayla karşılaşmaması babında, son dönemlerde artış gösteren düğünlerde silah atılması ile ilgili tedbirleri, bunların müeyyidelerini, kamu kurum ve kuruluşların yapacağı iş birliğini hep birlikte değerlendireceğiz. İlçemiz için yararlı, faydalı olması açısından katkı sağlayacak toplantı olur.”
Kaymakam Güler, kamu kurum ve kuruluşlarla belediye başkanlığı ve muhtarların desteği ile olayın adli ve idari yönleri, uygulanacak cezaların konuşulacağı toplantıda belediye başkanı ve muhtarlardan da destek beklediklerini söyledi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.