REYHANLI’DA İÇMESUYU ŞEBEKESİ YENİLENİYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2022 - 09:25

REYHANLI’DA İÇMESUYU ŞEBEKESİ YENİLENİYOR

REYHANLI’DA İÇMESUYU ŞEBEKESİ YENİLENİYOR
Son Güncelleme :

17 Ekim 2016 - 19:25

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), diğer ilçelerde olduğu gibi Reyhanlı’da da muhtelif noktalarda yapılan yeni yerleşim alanları için içmesuyu projelerini hayata geçiriyor.
Kullanıma elverişli olmayan şebekelerin değiştirilmesinin yanı sıra yeni yerleşim alanlarının içmesuyu ihtiyacını gidermek amacıyla çalışmalar yapıldığını belirten Genel Müdürlük, Reyhanlı ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’ndeki yeni yerleşkelere toplamda 1250 metre yeni içmesuyu hattının döşendiğini ve böylelikle vatandaşların içmesuyu yönünden sıkıntı yaşamayacağını belirtti.
Basınca dayanıklı olarak döşenen boruların 500 metresinin 250’lik polietilen, 750 metresinin ise 90’lık borulardan oluştuğunu aktaran İdare ayrıca, Hatay genelinde bakımsızlıktan işlemez hale gelen paslı, topraklı ve su kaybına neden olan eski içmesuyu hatlarında da yenileme çalışmalarının yapıldığına dikkat çekti.
Temiz ve sağlıklı içmesuyu sağlamanın yanı sıra su kaybının da önüne geçmenin amacında olduklarına vurgu yapan Genel Müdürlük, içmesuyu hattı bulunmayan mahalle, cadde ile sokaklar için projeler üretmeyi sürdürdüklerini vurgulayarak, Kurtuluş’taki çalışmada 3 kepçe, 2 kamyon ve 8 personelin görev yaptığını açıkladı.
Çalışmaları yakından takip eden mahalle sakinleri, mahalleye ve yeni yerleşim alanlarına yapılan içmesuyu şebekesi çalışmalarından dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali’ye teşekkür etti.
reyhanlinin-da-icmesuyu-sebekesi-yenileniyor-3reyhanlinin-da-icmesuyu-sebekesi-yenileniyor-8

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.