REYHANLI’DA İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 17:24

REYHANLI’DA İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

REYHANLI’DA İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Son Güncelleme :

12 Mart 2017 - 17:26

Bu Haber 15 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği düzenlendi.
Halk Eğitim Merkezi (HEM) Cemil Meriç konferans salonundaki etkinlikte düzenlenen törende saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu ve İstiklal Marşı’nın kabulünün tarihçesi anlatıldı. Daha sonra Kız İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ramazan Kahraman günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
Öğrencilerin şiirler okuduğu programda İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’un edebi kişiliği anlatıldı, skeç sahnelendi. Daha sonra da öğrenciler İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okudu. Program, oratorya sunumu ile sona erdi.
HEM’deki törene Kaymakam Tuncay Dursun, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hacı Nuri Ünal, Emniyet Müdürü Nadir Örten, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak, Siyasi parti temsilcileri, Daire ve Okul müdürleri, askerler, veli ve öğrenciler katıldı.
DSC_0866DSC_0872DSC_0875DSC_0877DSC_0874DSC_0864

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.