Reyhanlı’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı ve Etkinliği düzenlendi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Ocak 2022 - 12:25

Reyhanlı’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı ve Etkinliği düzenlendi

Reyhanlı’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı ve Etkinliği düzenlendi
Son Güncelleme :

26 Kasım 2021 - 12:29

Bu Haber 18 kez okunmuştur.
reklam

İçişleri Bakanlığının 22.11.2021 tarihli ve 18874 sayılı yazılarında, 24.11.2021 Çarşamba günü saat 18.00’de ülke genelinde “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı” yapılması talimatlandırılmış olup, bahsi geçen toplantı, belirtilen tarihte Reyhanlı Kaymakamı Yasin ÖZTÜRK başkanlığında, Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Reyhanlı ilçesinde bulanan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Adliye Teşkilatının görev bölgesi Kumlu ilçesini de içine aldığından, Kumlu Kaymakamlığı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kurulu üyelerinin de VKS (Video Konferans Sistemi) üzerinden toplantıya dahil edilerek eşgüdümlü toplantı yapılması sağlandı.

Toplantıda; her iki ilçeye yönelik veriler ve somut olgular değerlendirilerek şiddet mağduru kadınlara daha etkin koruma ve önleyici tedbirlerin alınması, uygulamada yaşanan sorunlar, farkındalık oluşturmak için ilgili kuruluşların çalışmaları ve alınması gereken tedbirler görüşüldü.

Toplantıya;  Kaymakam Yasin ÖZTÜRK, Kumlu Kaymakamı Erinç DEMİR, Belediye Başkanı  Mehmet HACIOĞLU, Cumhuriyet Savcıları Saadet ÇEBİ ile Gülistan ÜZÜMCÜ, İlçe Emniyet Müdürü Dinçer Dinsever KALKAN, İlçe Jandarma Komutanlığını temsilen Jan. Astsb. Savaş ŞEPBOY, Yazı İşleri Müdürü Muhammet SOLMAZ, İlçe Sağlık Müdürü Hakan YAVUZ, İlçe Müftüsü Akif ARIKMERT, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen Şube Müdürü Ökkeş OLGUNOĞLU, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Salih GEZER ve Kumlu Kaymakamlığı kurul üyeleri katıldı.

Ayrıca, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında, İlçe Sosyal Hizmet Müdürlüğümüzce oluşturulan stantta İlçe protokolü katılarak Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye özgü bilgilendirici broşür ve materyaller dağıtılarak kampanyaya destek verildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.