REYHANLI’DA KANALİZASYON EKSİKLİĞİ TAMAMLANIYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2021 - 01:52

REYHANLI’DA KANALİZASYON EKSİKLİĞİ TAMAMLANIYOR

REYHANLI’DA KANALİZASYON EKSİKLİĞİ TAMAMLANIYOR
Son Güncelleme :

18 Kasım 2016 - 8:13

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), insan ve çevre sağlığının korunması amacıyla kapsamlı şekilde projelerini uygulamaya devam ediyor.
Rahat bir yaşam ortamı oluşturma noktasında altyapının önemli bir işlevi olduğuna dikkat çeken Genel Müdürlük, tüm fiziki ve teknik şartları göz önünde bulundurarak Reyhanlı ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi Küme Evler Mevkisine 200’lük Koruge borularla 870 metre kanalizasyon hattının döşendiğini belirtti.
Mahallelerdeki atıksuların modern yöntemler ile toplanması ve çevreye zararsız hale getirilmesi amacıyla Reyhanlı Atıksu Arıtma Tesisi’ni inşa ettiklerini hatırlatan İdare, yapılan atıksu gideri sayesinde kötü kokuların ve çevre kirliliğinin öne geçileceğine vurgu yaparak, söz konusu çalışmada 1 kepçe ve 4 personelim görev yaptığını açıkladı.
İdare ayrıca, şebeke hatlarının güzergahları planlanırken, tüm cadde ve sokaklardaki evlerin gelebilecek atıksuların sistemine bağlanabilmesi prensibinin esas alındığını aktardı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.