Reyhanlı’da Mısır fiyatı üreticisini sevindirdi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Temmuz 2021 - 19:39

Reyhanlı’da Mısır fiyatı üreticisini sevindirdi

Reyhanlı’da Mısır fiyatı üreticisini sevindirdi
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2020 - 17:00

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde mısır hasadı başladı. Üreticiler hem rekolteden ve hem de açıklanan fiyattan memnun olduklarını söyledi.
Amik Ovası’nda mısır hasadı başladı. Bölgeye gelen biçer döverler mısır ekili alanlara girerek hasadı yaparken, üretici Hüseyin Ürkmez’de hem fiyattan ve hem de rekolte açısından memnun olduklarını kaydetti.
Geçen yıl pamuk rekoltesinin düşük olması ve fiyatının yeterli olmaması nedeniyle üreticilerin mısıra yöneldiğini belirten Ürkmez, “Pamuktan memnun kalmayan üreticiler bu yıl mısır ekimine ağırlık verdi. Dolayısıyla mısır ekim alanı geçen yıla oranla yüzde 25-30 oranında arttı” dedi.
REKOLTE VE FİYATTAN MEMNUNUZ
Hava şartları nedeni ile bu sezondaki mısır hasadından memnun olduklarını sözlerine ekleyen Ürkmez, roketle açısından iyi ürün aldıklarını belirterek, “Dekar başına bin 500- bin 800 kilo ürün alıyoruz. Bu arada devletin açıkladığı bin 325 lira fiyat bizleri memnun etti. Ürünlerimizi Kırıkhan’da bulunan lisanslı depolara teslim ediyoruz, daha sonra da devletimize veya tüccara satıyoruz. Bu yıl mısırdan memnunuz” diye konuştu.


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.