Reyhanlı’da Muhtarlar Toplantısı Yapıldı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 07:36

Reyhanlı’da Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Reyhanlı’da Muhtarlar Toplantısı Yapıldı
Son Güncelleme :

19 Ağustos 2021 - 19:12

Bu Haber 14 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda, Kaymakam Ali Candan başkanlığında idare amirleri ve muhtarların katılımıyla “Muhtarlar Toplantısı” gerçekleştirildi.
Toplantı; Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinden Sosyal Çalışmacı Gülcan Arslan Güleş tarafından “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı” ile ilgili bilgilendirme sunumu ve Kaymakamlık personellerinden Kenan Karakuş’un Muhtarlık Müessesesi ile Muhtarların ve Görev ve Yetki Sorumluluklarına İlişkin eğitim sunumuyla başladı.
Sunumların ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Candan, Pandemi süreci kapsamında vaka seyrinde yaşanan olumsuz gelişmelere dikkat çekti.
Salgının yayılımının kontrol altında tutulması adına aşı sırası geldiği halde aşısını yaptıramayan vatandaşlara ulaşılarak hedef nüfusta aşılama oranlarının artırılması gerektiğini, aşı olmaya yönelik talebin arttırılması noktasında gerekli çalışmaların yapılacağını ifade eden Kaymakam Candan, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla koordineli bir şekilde çalışmalarımızın ve denetimlerimizin devam edeceğini, ekiplerimizle ilçemizde salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından, temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması gereken kurallar hakkında tüm katılımcılara bilgilendirme yaparak uyarılarda bulundu.
Toplantının devamında Muhtarların talepleri alınarak, muhatap kurum yetkililerince bahsi geçen talepler cevaplandırıldı. Cevap alınamayan talepler için ilgili kuruma yazışma kanalı ile iletilmesi kararlaştırıldı.
Kaymakam Candan, bu şekilde yapılan bilgilendirme ve istişare toplantılarının, ilçenin problemlerinin daha çabuk çözümlenmesinde etkili olacağını, birlik beraberliğin sağlanması bakımından önemli olduğunu dile getirerek toplantılara katılanlara teşekkür etti.
Toplantıya; Kaymakam Ali Candan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Demirbaş, Belediye Başkanı Yardımcısı Şaban Kurt, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İdare Amirleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Dairesi yetkilileri, HATSU Yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.