Reyhanlı’da Öğretmenler günü kutlandı, 100 aday öğretmen yemin etti « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 11:11

Reyhanlı’da Öğretmenler günü kutlandı, 100 aday öğretmen yemin etti

Reyhanlı’da Öğretmenler günü kutlandı, 100 aday öğretmen yemin etti
Son Güncelleme :

25 Kasım 2017 - 14:36

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde, Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen törende 100 aday öğretmen yemin ederek asil öğretmen oldu.
Mehmet Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı okundu. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Ali Arslan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Öğretmenlik ile ilgili yapılan konuşmalar ve okunan şiirlerin ardından müzik öğretmenleri şarkı söyledi. Yahya Turan Anadolu Fen Lisesi öğrencileri oratoryo sunumu yaptı. Daha sonra da mesleğe yeni giren 100 aday öğretmen yemin ederek asil öğretmen oldu.
Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen törenlerden sonra Yahya Turan Fen Lisesi tarafından hazırlanan Atatürk temalı resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Törene Kaymakam Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Mehmet Göker, Emniyet Müdürü Nadir Örten, STK temsilcileri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.
1
2
3
5
6
7
8

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.