REYHANLI’DA ÖZGECAN EYLEMİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Temmuz 2021 - 20:11

REYHANLI’DA ÖZGECAN EYLEMİ

REYHANLI’DA ÖZGECAN EYLEMİ
Son Güncelleme :

17 Şubat 2015 - 16:45

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde lise ve yüksek okul öğrencisi bir gurup genç, öldürülen Özgecan Aslan’ın katilinin idam edilmesini istedi.

Yeni mahalleden toplanan gençler ellerinde Özgecan Aslan’ın fotoğrafları ile slogan yazılı afişlerle yürüdü. Yaklaşık 1 km yürüyen ve slogan atan gençler belediye binası önüne geldi. 80-100 kişiden oluşan guruba yoldan geçenlerde eşlik etti. Belediye binası önündeki Atatürk Anıtı önünde toplanan gençler attıkları sloganla ‘Özgecan Aslan ölümsüzdür- Özgecan Aslan’ın katiline idam- kadına uzanan elle kırılsın’ diyerek slogan attı. Açık öğretim öğrencisi Onur Aytaç burada yaptığı konuşmada olayı şiddetle kınadıklarını söyleyerek, olaya tüm Türkiye’nin kenetlendiğini Reyhanlı gençleri olarak sessiz kalamayacaklarını belirtti. Aytaç daha sonra okudu metinde “Başka annelerin ağlamasına izin vermeyeceğimize, bunu yapan canilerin yanına bırakmayacağımıza, otobüslerde kadınlara öncelik tanıyacağımıza yemin ederiz” dedi.
DSC_0112DSC_0110Bu arada katilin resmini yakan gençler sessizce dağıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.