Reyhanlı’da protokol maske dağıttı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Temmuz 2021 - 20:48

Reyhanlı’da protokol maske dağıttı

Reyhanlı’da protokol maske dağıttı
Son Güncelleme :

17 Nisan 2020 - 10:25

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde protokol üyeleri belediye binası önündeki stantta ve semt pazarında esnaf ve halka 8 bin 400 adet maske dağıttı.
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Kaymakam Ali Candan, Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu ile meclis üyeleri, Emniyet Müdürü Hayri Şahin ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Abbas Çelik, belediye binası önünde kurulan stantta vatandaşlara maske dağıttı. Protokol daha sonra da Yeni Mahalle’de kurulan semt pazarına geçerek burada da esnaf ve vatandaşlara maske dağıttılar.
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, semt pazarında maske dağıtımı gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Amacımız, koronavirüsüne karşı halkımızın maske kullanımını sağlamak, halkımızı bilinçlendirmektir. Öncelikli hedefimiz halkımızın sağlığıdır. Bu nedenle maske dağıtımı yaparak çeşitli uyarılarda da bulunduk” dedi.
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Reyhanlı’da vatandaşların koronavirüs ile mücadele de duyarlı davrandıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızı sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarılarda bulunduk, milletçe el ele vererek bu salgından kurtulacağız” diye konuştu.
8 bin 400 adet maskenin dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyleyen Kaymakam Ali Candan, Maskeleri hem belediye binası önünde kurulan stantta ve hem de semt pazarında dağıttıklarını belirtti. Candan, “Vatandaşlarımız maske kullanımını ihmal etmesinler, özellikle kapalı ve kalabalık alanlarda alışverişlerinde mutlaka maske kullansınlar. Vatandaşlarımıza maske dağıtırken bir yandan da pazar yerini denetlemiş olduk. Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler çerçevesinde vatandaşlarımız yakın durmasınlar, sosyal mesafeye dikkat etsinler. Maskeler geldikçe dağıtımını yapacağız. Salgına karşı dikkatli olalım ve kurallara uyalım, hep beraber bu koronavirüs belasından kurtulacağız” dedi.
Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu ise, pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlara maske ve eldiven dağıttı, hijyenik ve steril bir alışveriş için nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.
Pazar yerlerini gezerek vatandaşlara maske dağıtan ve sorunlarını dinleyen Başkan Hacıoğlu; “Yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımızı virüs salgınına karşı bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Halk sağlığı açısından her türlü çalışmayı yapıyoruz. Pazarlarımızda bugün eldiven ve maske dağıttık. Dezenfekte çalışmalarımızı cadde ve sokaklarımızda sürdürüyoruz. Bu işi ciddiye alıyoruz. Hep birlikte bu musibetin üstesinden geleceğiz. Bu doğrultuda her türlü çalışmayı yapıyoruz” diye konuştu.

????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.