Reyhanlı’da Suriyeli öğrencilerin karne heyecanı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 02:51

Reyhanlı’da Suriyeli öğrencilerin karne heyecanı

Reyhanlı’da Suriyeli öğrencilerin karne heyecanı
Son Güncelleme :

09 Haziran 2017 - 14:19

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü Geçici Eğitim Merkezlerinde karne heyecanı yaşandı.
Orient Geçici Eğitim Merkezinde 506 öğrenci karne alırken başarılı öğrencilere çeşitli ödüller verildi.
Reyhanlı ilçesinde 37 Geçici Eğitim Merkezinde 16 bin öğrenci eğitim alıyor. 974 öğretmenin görev yaptığı merkezlerde karne heyecanı yaşandı. Türkçe, Arapça ve İngilizce ile Milli Eğitim Bakanlığının müfredatına uygun olarak eğitim öğretim verilen Orient Geçici Eğitim Merkezi öğrencisi Lübana El Taha, İdlib’ten geldiklerini ve Reyhanlı’da eğitime başladığını belirterek, okulun sona erdiğini, takdir aldığını ve iyi bir tatil yapacağını söyledi.
Okulunu ve Türkçeyi çok sevdiğini söyleyen diğer öğrenci Baraa Muftah, aldıkları iyi eğitimle Türkçeyi de rahatça konuşabilir duruma geldiğini ifade etti.
Suriyeli Öğretmen Betül Hammada, Türkiye’nin verdiği imkanlarla öğrencilerine eğitim verdiklerini söyleyerek, “Burada huzur ve güven içinde çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Onlara iyi eğitim veriyoruz. Çocuklarımız geleceğin Suriyesinde söz sahibi olacaklardır” dedi.
2016-2017 eğitim öğretim yılı Orient Geçici Eğitim Merkezinde bugün tamamlandığını söyleyen okulun Koordinatör Müdürü Mahmut Görür ise, “Suriyeli öğrencilerimiz başarılı bir şekilde eğitimlerini tamamladılar. 506 öğrenci bulunan okulda öğrenciler tatile girdi ve yıl boyunca iyi bir eğitim aldılar” diye konuştu.
93

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.