Reyhanlı’da Tarihi eser kaçakçılarına darbe « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Temmuz 2021 - 22:50

Reyhanlı’da Tarihi eser kaçakçılarına darbe

Reyhanlı’da Tarihi eser kaçakçılarına darbe
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2020 - 8:08

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Polis, tarihi eser kaçakçılarına adeta darbe indirdi. Polis ekipleri, Reyhanlı ilçesi Yenişehir Mahallesinde bir evde yaptıkları aramada 1 adet fildişi, 1 adet tarihi eser niteliği taşıyan üzerinde Grekçe yazılar bulunan kitap, 3 adet sikke ve bir adet heykel ele geçirdi.
Yabancı uyruklu olduğu belirlenen A.K. ve A.A.A isimli şahıslar Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.
Hatay İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada “29.06.2020 günü Reyhanlı ilçesi Yenişehir mahallesinde bulunan bir ikamette 1 adet fildişi, 1 adet tarihi eser niteliği taşıyan üzerinde Grekçe yazılar bulunan kitap, 3 adet sikke ve bir adet heykel ele geçirilmiştir.
Konuyla ilgili ikamette bulunan ikamet sahipleri yabancı uyruklu A. K. ve T. A.A. isimli şahıslar ile tarihi eserleri getiren yabacı Uyruklu *A.S. isimli şahıslar Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanmıştır. Ayrıca tarihi eserleri getiren şahsın kendi adresinde yapılan ev aramasında da ayrıca *1 adet tarihi eser niteliği Taşıyan heykel ele geçirilmiştir.” denildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.