Reyhanlı’da bombalı araç patladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk açıklama « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 06:33

Reyhanlı’da bombalı araç patladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk açıklama

Reyhanlı’da bombalı araç patladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk açıklama
Son Güncelleme :

05 Temmuz 2019 - 16:09

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde seyir halindeki otomobilde patlama meydana geldi. Patlamada 3 kişi öldü. Saldırının hedefinde cuma namazından çıkanların olduğu iddia edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olaya ilişkin yaptığı açıklamada ‘Araçta bomba olduğu belli’ dedi.
Reyhanlı’da meydana gelen patlamada 3 kişi hayatını kaybetti. Bugün saat 13.00 sıralarında, Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde seyir halindeki otomobilde, patlama meydana geldi. Çevrede büyük korkuya neden olan patlamanın ardından otomobil, alev topuna döndü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.
3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Polisler çevre güvenliği alırken, itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Olayda 3 kişi hayatını kaybetti.
OTOMOBİLİN MOTORU 60 METRE UZAKLIĞA FIRLADI
Patlamanın, el yapımı patlayıcıdan kaynaklandığı üzerinde duruluyor. Ayrıca patlama sırasında otomobilin motorunun ise 60 metre uzaklığa fırladığı görüldü. Yapılan kimlik saptaması sonucu ölenlerin Suriyeli olduğu belirlendi.
GEÇİCİ TÜRK PLAKASI TAKILMIŞ
Otomobilin Suriyelilere ait olduğu ve geçici Türk plakası takılı olduğu anlaşıldı.
‘CUMA NAMAZI ÇIKIŞINI HEDEF ALACAKLARDI’ İDDİASI
Ölen 3 Suriyeli’nin hedefinin, patlamanın meydana geldiği yerin 50 metre uzağındaki Fatih Sultan Mehmet Camii’nde cuma namazından çıkanlar olduğu ileri sürüldü. Ancak, patlamanın cuma namazı kılınırken, camiye uzak bir noktada meydana gelmesi, faciayı önlemiş oldu.
ARAÇ EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ
Hatay Emniyet Müdürlüğü’ne bomba imha uzmanları tarafından yapılan inceleme tamamlandı. Hurda yığına dönen otomobil ve çevreye dağılan parçaları, çekiciye yüklenerek Hatay Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.
KİMYASAL RİSKE RASTLANMADI
AFAD ekipleri tarafından da bölgede kimyasal ölçüm cihazlarıyla incelemeler yaptı. Ekiplerin yaptığı çalışmada herhangi bir kimyasal risk saptanamadı. Olay Yeri İnceleme ekiplerinin de çalışmasının tamamlamasının ardından cadde temizlenip, araç trafiğine açıldı. Çevredeki bazı binaların da camlarının kırıldığı görüldü.
‘BOMBALI ARAÇ’ İHBARI
Patlayan otomobille bağlantılı olduğu ileri sürülen bir başka bombalı otomobil olduğu ihbarı üzerine polis ilçede geniş güvenlik önlemi aldı. İlçenin giriş ve çıkışları ile ana caddelerinde güvenlik önlemleri yoğunlaştırılarak sürüyor.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ARAÇTA BOMBA OLDUĞU BELLİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olaya ilişkin yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Suriyeli üç kişi… Ama aracın içerisinde bomba olduğu belli. Onun patlaması neticesinde İçişleri Bakanımın verdiği bilgiye göre, üçü de ölmüş ve şu anda tabii incelemeler yapılıyor, kimlik tespitleri yapılmış. Bunun gerisinde ne vardır ne yoktur şu anda arkadaşlarımız çalışmaları yapıyorlar. Onu da zannediyorum şöyle kısa zamanda neticesi ortaya çıkacaktır. Yani şu andaki tespitler daha çok terörle bir bağlantısı olabilir istikametinde. Herhalde şöyle birkaç saat içerisinde Bakanlığımız da bununla ilgili daha detay bilgi verecektir.”


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.