Reyhanlı’ya “Minik Kalpler Köyü” Kuruluyor - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Ekim 2022 - 05:24

Reyhanlı’ya “Minik Kalpler Köyü” Kuruluyor

Reyhanlı’ya “Minik Kalpler Köyü” Kuruluyor
Son Güncelleme :

08 Mart 2016 - 13:40

Bu Haber 135 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Suriye’deki iç savaşta yakınlarını kaybeden çocuklar için Minik Kalpler Köyü kuruluyor.
Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İHH ve Katarlı hayırsever RAF yardım kuruluşu tarafından geliştirilen ve Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde hayata geçirilen Minik Kalpler Köyü inşaatını gezerek yetkililerden bilgi aldı.
İHH yetkilisi Mustafa Harem, Minik Kalpler Köyü’nün, İHH yardım kuruluşu öncülüğünde geliştirilen ve Katar’ın RAF yardım kuruluşu tarafından finanse edilen bir proje olduğunu belirterek, “Projemizin amacı Suriye’deki iç savaşta yakınlarını kaybeden yetim çocukların barınma, eğitim ve meslek edinmelerini sağlayabilmek amacı ile hayata geçirilen kalıcı bir destek hizmetidir. Minik Kalpler Köyümüzde 55 adet villa tarzı evler 2 katlıdır. Her bir dairede 360 metrekare kapalı yaşam alanı bulunmaktadır. İlk, orta ve lise düzeyinde eğitim verecek 3 adet okulu, spor kompleksleri ve parkları içinde barındıran, 24 saat kamera sistemi ile kontrol altında bulundurulan bir köydür. Her villa, 3 bakıcı anne ve 18 öğrencinin barınabileceği şekilde hazırlanmaktadır. Binaların içerisinde 24 saat sıcak suyu, interneti, 3 adet yatak odası, banyosu ve tuvaleti, kliması bulunmaktadır. Yemekleri merkezi mutfağımızda hazırlanarak her daireye hazır olarak gelecektir. Aynı zamanda meslek edindirme atölyeleri de bulunacaktır. Bu proje ile 900 yetimimiz, özlemini duydukları aile ortamına tekrardan kavuşmuş olacak” dedi.
Projeyi 2016 yılı nisan ayında bitirmeyi planladıklarını ancak hava şartlarının olumsuz gitmesi nedeniyle sürenin biraz uzayacağını ön gördüklerini söyleyen Harem, bu projenin hayata geçirilmesi aşamasında desteğinizi esirgemeyen Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’ye teşekkür etti.
IMG_0049IMG_0059

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.