Sağlık Bakanlığı’ndan “İnanmayın” Uyarısı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

11 Mayıs 2021 - 07:35

Sağlık Bakanlığı’ndan “İnanmayın” Uyarısı

Sağlık Bakanlığı’ndan “İnanmayın” Uyarısı
Son Güncelleme :

08 Ocak 2021 - 9:53

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Sağlık Bakanlığı, “Aşı randevu oluşturma” konulu mesajlara cevap verilmemesi konusunda uyarıda bulundu.
Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Sağlık Bakanlığı’ndan arıyoruz, aşılama konusunda önceliklisiniz, kaydınızı oluşturalım’ diyerek kişisel bilgilerinizi isteyenlere adınızı ve adresinizi vermeyin” denildi.
Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs aşısını kullanarak vatandaşı dolandırmak isteyen kişilerle ilgili önemli bir uyarıda bulundu.
İşte Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklama, “Sizi arayıp “Sağlık Bakanlığı’ndan arıyoruz, aşılama konusunda önceliklisiniz, kaydınızı oluşturalım’ diyerek kişisel bilgilerinizi isteyenlere adınızı ve adresinizi vermeyin veya telefonunuza gelebilecek ‘ Aşı Randevu Oluşturma’ konulu mesajlara cevap vermeyin. COVID-19 aşı uygulaması konusunda gelebilecek çağrı ve mesajlara itibar etmeyiniz. Bu kişilerin amaçlarının dolandırıcılık olduğunu unutmayınız!
COVID-19 aşı uygulaması ile ilgili güncel ve güvenilir bilgiye T.C. Sağlık Bakanlığı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarını takip ederek veya size en yakın sağlık kuruluşuna danışarak ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.