“SAĞLIKTA ETKİN ŞİDDET YASASI DERHAL MECLİS GÜNDEMİNE ALINMALI” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Mayıs 2023 - 05:44

“SAĞLIKTA ETKİN ŞİDDET YASASI DERHAL MECLİS GÜNDEMİNE ALINMALI”

“SAĞLIKTA ETKİN ŞİDDET YASASI DERHAL MECLİS GÜNDEMİNE ALINMALI”
Son Güncelleme :

21 Mart 2022 - 17:44

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur TBMM’de yaptığı konuşmada sağlıkta etkin şiddet yasasının bir an önce Meclis gündemine gelmesini istedi.
Sağlık emekçilerine verilen sözlerin takipçisi olacaklarını söyleyen Güzelmansur şöyle konuştu:
“Türkiye’de sağlık çalışanlarına yönelik şiddet dur durak bilmiyor. Canımızı emanet ettiğimiz sağlıkçılara, artık cinayete teşebbüs boyutuna varan saldırılar düzenleniyor. AKP, iktidarda olduğu yirmi yılda sağlıkta şiddete yönelik caydırıcı bir yasa çıkaramadı, CHP’nin tekliflerini de reddetti. 2018’de ‘Sağlık çalışanlarına kalkan elleri affetmek mümkün değil’ denildi ama, buna yönelik bir yasa dört yıldır ete kemiğe büründürülmedi.
14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yine bir dizi vaat açıklandı; bunların takipçisi olacağız, lafta kalmasına müsaade etmeyeceğiz. Sağlıkta etkin şiddet yasasının bir an önce Meclis gündemine gelmesini istiyoruz. Sağlık emekçilerinin mesleklerini, emekliliklerine de yansıyan ücretlerle ve şiddetten uzak bir ortamda yapmaları için sonuna kadar mücadele edeceğiz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.