ŞAHİN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Mayıs 2024 - 22:10

ŞAHİN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

ŞAHİN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
Son Güncelleme :

01 Eylül 2022 - 18:47

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

CHP Hatay Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Av.Suzan Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı.
“Bizler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Sultan Alparslan, 951 yıl önce kazanılan Malazgirt Zaferi ile bizlere Anadolu’yu yurt yaptı. Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk de 100 yıl önce Büyük Taarruz ile Anadolu’nun ilelebet Türk yurdu olacağını dünyaya ilan etti.
Kurtuluş Savaşı ve Türk Devrimi, emperyalizme ve yerli işbirlikçi hainlere karşı bir çıkış, bir baş kaldırış ve akılla bilimin yaşama egemen kılınmasıydı. 30 Ağustos Zaferi ise bağımsızlık meşalesinin ebediyen yanacağı bir zaferdir.
İşte bu nedenle emperyalistler ve karşı devrimci içimizdeki hainler aydınlanma devrimi ve esaretten kurtulmamızı hiçbir zaman içlerine sindiremedi.
Yüz yıl önce yenilmedik, yüz bin yıl geçse de yenilmeyeceğiz!
Ulu Önder’in bıraktığı 100 yıllık miras olan devrimlerimiz bugün de akıl ve ilimle bize yol gösteriyor.
Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi ‘‘Zafer, zafer benim diyenlerindir.’’
Aydınlık bir geleceğe yakılan meşale 100 yıldır yanmaya devam ediyor.
“Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla sulanmadıkça terk edilemez.” diyen yurtseverleri selamlıyorum.
Tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyorum.
Özgürlük ve bağımsızlık davamız için Kurtuluş Savaşı için mücadele eden başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve eşsiz kahramanları hürmetle anıyor, önlerinde saygıyla eğiliyoruz.
Birlik ve beraberliğimiz ile eşit yurttaşlık ilkesi çerçevesinde oluşturduğumuz çağdaş ve laik Cumhuriyetimizi koruyarak, gelecek nesillere aktardığımız Büyük Zaferimizin 100.yıl dönümü kutlu olsun.
YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE,
YAŞASIN CUMHURİYET,
YAŞASIN ATATÜRK..
Nice şanlı 100 yıllara…”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.