Sanatçılardan Zeytin Dalı Harekatı’na Destek « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Haziran 2021 - 05:18

Sanatçılardan Zeytin Dalı Harekatı’na Destek

Sanatçılardan Zeytin Dalı Harekatı’na Destek
Son Güncelleme :

16 Şubat 2018 - 12:10

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Zeytin Dalı Harekatı devam ederken Mehmetçiğe destek için Hatay’a gelen sanatçılar, uyuduğu sırada roketli saldırı sonucu yaşamını yitiren Fatma Avlar’ın okulunu ziyaret etti.
Zeytin Dalı Harekatı’na destek için Hatay’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ile şarkıcı ve oyunculardan oluşan sanatçı heyeti, Hatay’daki temaslarının ardından Reyhanlı ilçesine geçti.
İLK DURAKLARI FATMA’NIN OKULU OLDU
Sanatçılar, ilçede ilk olarak Suriye’deki teröristlerin 31 Ocak’ta attığı roketle uyurken yaşamını yitiren Fatma Avlar’ın öğrencisi olduğu Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Burada Fatma’nın sınıfında fotoğrafının bulunduğu masaya çiçek bırakan heyet, öğrencilerle sohbet etti. Sanatçılar daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret edip askerlerle bir araya geldi.
“İNSANIN YÜREĞİ PARÇALANIYOR”
Askerlerle fotoğraf çektirip, sohbet eden sanatçılardan Tamer Karadağlı, “Çocuklarla bir aradaydık. Fatma kızımızın sınıfını ziyaret ettik, çiçek bıraktık. Kız evladı babası olarak insanın yüreği parçalanıyor, ailesine başsağlığı diliyorum. Bunun yanı sıra Mehmetçiğe destek olmak içinde geldik. Bunu göstermek için gedik. Onlarını yanlarındayız, onlara bu ülke için savaşıyorlar. Kendilerini bir parça olsun iyi hissetmeleri için geldik” dedi.
“FATMA’NIN ARKADAŞLARINA BAKSINLAR”
Sanatçılardan Erhan Güleryüz ise, 80 milyon Mehmetçiğin yanında olduğunu ifade ederek, “Biz de müzikle, tiyatroyla, sinemayla uğraşan insanlar olarak Mehmetçiğin yanındayız. Reyhanlı’ya aktık geldik. Sadece bizlere değil, 80 milyon bu karakolda bizim hayatımızı, topraklarımızı koruyan Mehmetçiğe borcu var. Mehmetçik daima, kalbimizde. Bizler de yanlarında olmak istedik. Şehitlerimizin acısı kalbimizde. İçimiz yanıyor, gazilerimize biraz olsunu şifa olsun diye geldik. 80 milyon burada. Fatma’nın arkadaşlarının yüzlerinde hüzne şahit olduk. Çok can yakıcı bütün dünya ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın neden olduğunu soruyor. Gelsinler Fatma’nın arkadaşlarının gözlerindeki hüznü görsünler. Mehmetçik önce 17 yaşında evinde uyurken atılan füzeyle kaybettiğimiz Fatma’nın tabiki cevabını vermek durumunda bütün dünyaya” diye konuştu.
“KARDEŞLERİMİZE DESTEK İÇİN BURADAYIZ”
Mustafa Ceceli de Mehmetçik’e destek için geldiklerini anlatarak, “Mehmetçiğin sloganı var; ‘Milletimiz var olsun.’ Bizim var olmamız için hayatlarını tehlikeye atan kardeşlerimize destek için buradayız. Sınırın sıfır noktasına kadar da devam edeceğiz. Halkın her kesimden desteği aldıkları görmeleri mutluluk verici” diye konuştu.
“BİZ DE BU ÜLKENİN ASKERLERİYİZ”
Volkan Severcan da “Bizde bu ülkenin askerleriyiz. Onlar cephede, biz de destek için geldik” dedi.
Sanatçılar, daha sonra Reyhanlı’ya ilk roketin düştüğü bölgede esnafla bir araya geldi. Vatandaşlar kendilerini ziyaret sanatçılara yoğun ilgi gösterdi. Burada vatandaşların duygularını dinleyen sanatçılar onlarla hatıra fotoğraf çekildi. Sanatçılar daha sonra Reyhanlı’ya bağlı Davutpaşa Mahallesi’ne giderek, mahallede çoban olan Bekir Şanverdi tarafından Mehmetçiklere moral olması amacıyla yapılan dev Türk bayrağını inceledi. Şanverdi’den dev bayrağı nasıl yaptığını dinleyen sanatçılar daha sonra Hassa’ya geçti.
Sanatçılara, Kaymakam Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İlçe Emniyet Müdürü Nadir Örten, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, İlçe Başkanı Mehmet Saruhan ve diğer yetkililer eşlik etti.
Sanatçıların arasında Tamer Karadağlı, Yavuz Bingöl, Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz, Mustafa Ceceli, Volkan Severcan, Emre Kızılırmak, Erhan Yazıcıoğlu, Zuhal Yalçın, Deniz Oral, Burak Uçman, Murat Aksu ve Sefa Zengin yer aldı.

????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.