Sandık eve geliyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 22:08

Sandık eve geliyor

Sandık eve geliyor
Son Güncelleme :

04 Ocak 2019 - 12:52

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Engelli, yaşlı ve hastalığı nedeniyle yatağa bağımlı olan vatandaşlar artık sandığın bulunduğu okullara gitmiyor. Seçim sandığı oy kullanma hakkına sahip vatandaşın ayağına getiriliyor.
MUHTARLIK VEYA SEÇİM KURULUNA VERİLECEK
24 Haziran 2018 seçimlerinde alınan engelli veya hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğuna ilişkin rapor alan seçmenlerin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde seyyar sandıkta oy kullanabilmeleri için yeniden rapor almalarına gerek olmayıp, eski raporlarıyla Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu´nun doldurularak Muhtarlığa veya İlçe Seçim Kuruluna verilmesi gerekiyor.
SON GÜN 17 OCAK
Seyyar sandıklarda oy kullanabilmek için; 4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin bir yakını tarafından Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu ile İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına veya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa başvurmaları gerekmektedir.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.