Şanverdi, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 16:41

Şanverdi, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz”

Şanverdi, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz”
Son Güncelleme :

10 Kasım 2015 - 8:43

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı;
Başkan Şanverdi mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Milli Mücadelenin Başkomutanı, Bağımsızlığımızın mimarı ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurladığımız günün 77. yıldönümünde özlemle anıyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk dünya tarihinin en başarılı mücadelesini vermiş bir ordunun Başkomutanı olarak; devrim yapmış, devlet kurmuş, ulusuna muasır medeniyetlerin üstüne çıkma hedefini göstermiş, aklın ve bilimin öncülüğünde ilerlemeyi öğütlemiş bir önderdir. Atatürk, büyük bir komutan olarak milleti ile birlikte istiklal mücadelesini zafere ulaştıran, büyük bir devlet adamıdır. Atatürk’ün ‘büyük eserim’ dediği, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, O’nun işaret ettiği yolda ilelebet yaşayacaktır. Demokrasi ve Cumhuriyete olan bağlılığıyla ve çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma azim ve kararlılığıyla, büyük önderin açtığı yolda ilerlemekteyiz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız bu günü Cumhuriyetimize daha çok sahip çıkarak, O’nun mücadele heyecanını yaşayarak, fikirlerini çok daha iyi anlamaya çalışarak anıyoruz. Onun gösterdiği hedeflere ulaşmayı ilke edindik ve bu yolda yılmadan yürüyoruz. Uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her koşulda sahip çıkmalı, laik ve demokratik Cumhuriyetimizi yaşatmanın, hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız. Varlığını her an hissettiğimiz, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, 77. yıldönümünde saygıyla, şükranla ve özlemle anıyoruz”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.