Şanverdi, “Eserler takdire şayan” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

17 Haziran 2021 - 00:55

Şanverdi, “Eserler takdire şayan”

Şanverdi, “Eserler takdire şayan”
Son Güncelleme :

06 Haziran 2018 - 15:36

Bu Haber 18 kez okunmuştur.
reklam

Ak Parti Hatay Milletvekili Adayı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı İlçesinde bulunan Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi ve Yahya Turan Fen Lisesi’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu 4. Reyhanlı Sanat Günlerine katıldı. 4. Reyhanlı Sanat Günlerinde öğrencilerle bir araya gelen Şanverdi, eğitimin öneminden bahsetti.
Ak Parti Hatay Milletvekili Adayı Hüseyin Şanverdi: “ Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz eğitim yuvalarında filizleniyor. Ve geleceğin öğretmeni, doktoru, bilim adamı oluyor. Hükümetimizin yaptığı eğitim sisteminde yenilikler öğrencilerin okul hayatına ivme kazandırıyor. Öğrencilerimizin 4. Reyhanlı Sanat Günlerinde sergilemiş olduğu eserler takdire şayan. Emeklerine sağlık” diye konuştu.
Eğitimin uzun bir maraton olduğunu belirten Şanverdi: “Eğitime, okumaya uzun bir maraton gibi bakacaksınız, hemen atlayıp başarılı olayım demek yok, sabır ve azimle çalışmaya bakacaksınız, her gün yeni adımlarla, başarılı adımlarla hedefinize varmaya çalışacaksınız. Bunu yaparken öğreneceğiniz her şeyle kendinizi bilgi hazinesiyle kuşanacaksınız, bundan dolayı yabancı dil, matematik, fizik her şeyi öğreneceksiniz. Okurken ve büyük hedeflere adım adım yürürken, memleketinizi çok sevin. Vatanınızı, bayrağınızı milletinizi çok sevin, bunu yapmazsanız başaramazsınız” dedi.
Reyhanlı Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi Müdürü İsa Benli, iki okul öğrencilerinin öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları karma resim sergisinde birbirinden güzel 50 resmin yer aldığını söyledi. Benli, sergi süresince de öğrencilerin müzik öğretmenleri eşliğinde müzik dinletisi sunduklarını da sözlerine ekledi.
Cemil Meriç Kültür Evi’nde düzenlenen serginin açılışına Kaymakam Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Çüter, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Saruhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Arslan ve davetliler katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.