ŞANVERDİ, “HATSU ZAMDA ISRAR EDİYOR” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 16:48

ŞANVERDİ, “HATSU ZAMDA ISRAR EDİYOR”

ŞANVERDİ, “HATSU ZAMDA ISRAR EDİYOR”
Son Güncelleme :

23 Mart 2015 - 22:33

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

20.03.2015 Tarihinde HATSU genel kurul toplantısı yapıldı. Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Hatay halkına kulaklarını tıkayarak zamda ısrar etti. Ak Parti ve MHP grubu yeni su zammını kabul etmedi.
Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Suyu 2 TL’den 2,55 TL ye yükselterek zam talebinde bulunan Lütfü Savaş Hatay Halkının mağduriyetini görmezden gelmiştir. Büyük Şehir Belediye Başkanı AK Parti grubunun; meskenlerde su fiyatını 1,29 krş, iş yerlerinde 4 tl olması için verdiği teklifi reddetmiştir. Bu tam anlamıyla zulümdür ve haksızlıktır. Ayrıca; HATSU genel Müdürü; 130 milyon m³ su kullanımının %70 kaçak olduğunu beyan etmiştir. Bu oranın %30’u geçmemesi gerekir. Hatay’a verilen suyun içilemez olduğunu beyan eden Lütfü Savaş, halka yanlış bilgi vermiştir. Bu Rapor HATSU işini yapmıyor şeklinde okunmalıdır. Çünkü klorlanmayan su içilemez, sağlığı tehdit eder. Yeni mahallelerimizin içme suları ne zaman klorlanmıştır? Açıklansın. Halka hizmet yapılmıyor, misliyle parası alınmaya çalışılıyor. Ak Parti Grubu olarak bu işin peşini bırakmayacağız. Vatandaşlarımızın hakkını, sonuna kadar savunacağız” dedi.
MECLİS 1

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.