ŞANVERDİ: “PAMUK ÜRETİCİSİ DESTEKLENMELİ” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Temmuz 2021 - 20:29

ŞANVERDİ: “PAMUK ÜRETİCİSİ DESTEKLENMELİ”

ŞANVERDİ: “PAMUK ÜRETİCİSİ DESTEKLENMELİ”
Son Güncelleme :

08 Ekim 2019 - 9:55

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, TBMM Genel Kurul’da pamuk üreticilerin sorunlarını gündeme getirdi. Şanverdi:” Katma değeri yüksek olan pamuk üreticisinin desteklenmesi büyük önem arz etmektedir.”dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, TBMM’de yaptığı açıklamada şunlara değindi: “15 Eylül’den itibaren Hatay başta olmak üzere tüm Türkiye’de pamuk hasadı başlamıştır. Aldığımız bilgilere göre bu sene pamuk hasadında %30 ile %50’ye varan veri kaybı yaşanmaktadır. Bununla birlikte geçen yıla göre üretim girdilerinin artmasına rağmen dünya piyasalarında kaynaklı olarak fiyatlarında yaklaşık %35’lere varan değer kaybı yaşanmıştır. Yaşanan bu durumlarla çiftçimiz büyük mağduriyet yaşanmaktadır. Katma değeri yüksek olan pamuğun üreticisinin desteklenmesi büyük önem arz etmektedir. Çiftçilerimizin bu mağduriyetinin giderilmesi için Tarım Bakanlığına konu tüm boyutlarıyla aktarılmış, Tarım Bakanlığı da gereken çalışmaları yapacağını belirtmiştir. “dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.