Şanverdi, STK Başkanları ve Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 12:05

Şanverdi, STK Başkanları ve Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu

Şanverdi, STK Başkanları ve Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu
Son Güncelleme :

09 Şubat 2016 - 9:54

Bu Haber 20 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, STK Başkanları ve Muhtarlarla kahvaltıda buluştu.
Reyhanlı Emir otelde düzenlenen kahvaltı programında İlçe Başkanı Mustafa Yıldız ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Çüter’in selamlama konuşmasının ardından konuşan AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, “Ülkemiz çok yoğun bir süreçten geçiyor. Terör belası doğuda yaşayan kardeşlerimizin hayatını mahvetti. Bölgeyi yaşanmaz bir hale getirdiler. Orada yaşayan bütün kardeşlerimiz, esnaflarımız, STK Başkanlarımız, bu terör örgütü 1 Kasım seçimlerinden sonra ortaya koymuş olduğu bu vicdansız olaylardan dolayı inanılmaz derecede devletimize katkılar sağladılar bu kesimler. Bu başlatmış olduğumuz huzur operasyonları aralıksız devam etmesi noktasında gereken iradeyi her defasında ortaya koydular. Allah kendilerinden razı olsun. Oradaki mevcut yapılar hiçbir zaman için kürt kardeşlerimizin temsilcileri olamaz” dedi.
Şanverdi, “Değerli muhtarlarım 1 Kasım’da ortaya koymuş olduğunuz bu irade ülkemizin birliğine beraberliğine katkı sağladınız. Güzel bayrağımıza, vatanımıza sahip çıktınız. Allah hepinizden razı olsun. Rabbim bu birliğinizi, beraberliğinizi daim kılsın inşallah. Bugün bu güzel sofrada her mahallemizin muhtarlarını burada görmek, Sivil Toplum Kuruluşlarının değerli başkanlarını burada görmek bize mutluluk verdi” şeklinde konuştu.
Şanvedi konuşmasına şöyle devam etti, “İkincisini düzenlemiş olduğumuz Reyhanlı Muhtarlarımız buluşmasında tekrar teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Çok kıymetli yol arkadaşlarım 4 Ekim tarihinde seçim beyannamemizde neyin sözünü verdiysek 90 gün içerisinde hayata geçireceğimizin sözünü verdik. Şu anda Yüzde 60’ların üzerindeki vaatlerimizi hayata geçirdik. Bunlarında takipçisi olacağız. Sayın Başbakanımızda bu konuda çok hassas bununla ilgili olarakta izleme komitesi kuruldu. Belediye başkanı ve STK Başkanlarımızla beraber Reyhanlımızın önünü açacak projelerle sürekli istişare halinde çalışıyoruz. Küçük Sanayi sitemizle ilgili olarak şu anda uygulama projeleri bitti. Keşifler çıkarılıyor. Önümüzdeki hafta içirişinde ihale sürecini başlatacağız. Hatayımıza ve Reyhanlımıza çok büyük katkı sağlayacak olan yeni bir projemiz var. Reyhanlı’ya Organize Sanayi kuruyoruz. Bunula ilgili olarak Güverada köyü ile İbrahimpaşa bölgesindeki o boşluk alana 2200 dönümlük alanı tahsis ettik. O bölgede inşallah gelecekte Suriye’nin yeniden inşa edilmesinde katkı sağlayacak fabrikaları hayata geçireceğiz” diye konuştu.
REYHANLI BARAJI VE YENİ HASTANE ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR
Reyhanlı barajının son şeklini STK Başkanları ve Muhtarlarla paylaşan Milletvekili Fevzi Şanverdi, barajın 2016 yılında gövdesinin tamamlanacağını, 2017 yılında su toplamaya başlayıp ve 2018 yılında tarlalarımızın başına o barajın suyu akmış olacak diyerek. 2016 yılında temelini atmayı hedeflediğimiz Yeni Hastane ile ilgili çalışmaların devam ettiğinin müjdesini verdi.
SURİYELİ KARDEŞLERİMİZE ENSARLIK GÖREVİ YAPTINIZ
2011 yılından bu güne kadar Suriyeli kardeşlerimize ensarlık görevini yerine getirdiniz. Allah hepinizden razı olsun diyen Şanverdi, ” Şu an ilçemizde AFAD kayıtlarına göre 107 bin Suriyeli kardeşimiz burada yaşıyor. Bunların temel, barınma, eğitim ve sağlık sorunları var. Biz burada ilçe halkının sorunları ile ne kadar ilgileniyor isek emin olun ki bir o kadarda bu misafirlerimizle ilgileniyoruz”
Daha sonra Şanverdi, soru cevap şekline geçilen toplantıda başta ilçede yaşanan elektrik kesintileri olmak üzere mahallelerindeki sıkıntıları dile getiren muhtarların sorunlarını dinledi.
Toplantıya Belediye Başkan Vekili Mehmet Çüter, Başkan Yardımcıları Hüseyin Yumuşak, Mehmet Arslan, İlçe Başkanı Mustafa Yıldız, STK Başkanları Necmettin Zaroğlu, Bülent Karaca, Ali Bayır ve Muhtarlar katıldı.
(Haber Merkezi)
253461

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.