ŞANVERDİ’DEN AŞI ÇAĞRISI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ocak 2022 - 17:57

ŞANVERDİ’DEN AŞI ÇAĞRISI

ŞANVERDİ’DEN AŞI ÇAĞRISI
Son Güncelleme :

17 Aralık 2021 - 9:30

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam
Dördüncü kez koronavirüs aşısı olan AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, “Aşılarımızı yaptıralım, bu beladan hep birlikte kurtulalım” sözleriyle vatandaşlara aşı olma çağrısında bulundu.
 İkişer adet Sinovac ve Biontech aşısı olduğunu ifade eden Vekil Şanverdi, ancak aşı sayesinde bu hastalıktan kurtulabileceğimize vurgu yaptı. Şanverdi, “2 doz Sinovac 2 doz Biontech olmak üzere 4’üncü doz Biontech aşımızı olduk elhamdulillah. Aşılarımızı yaptıralım, bu beladan hep birlikte kurtulalım” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA’DAN “FARK NEDİR” SORUSU
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, koronavirüs salgının eskisi gibi sosyal hayatı tahrip etmediğini ve çoğu insanın hastalığı hafif atlattığını ifade ederek bunun tek sebebinin aşı olduğunu söyledi. Sıklıkla vatandaşlara eksik aşılarını tamamlama çağrısında bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Fark nedir? Covid-19 salgını ortaya çıktığı aylarda ve bu yılın başlarındaki kadar korkutucu değil. Neden? Sosyal hayatı eski ölçüde tahrip etmiyor. Neden? Çoğu insan hastalığı oldukça hafif geçiriyor. Neden? Bu soruların ilk sıradaki cevabı aşıdır. Eksik aşılarınızı tamamlayın” sözlerini kullandı.
HATAY’DA AŞILAMA ORANI YÜZDE 78,1
İlimiz Hatay’da en az iki doz koronavirüs aşısı olan 18 ve 18 yaş üstü kişilerin yüzde 78,1’e yükseldiği görülürken eksik dozu bulunan vatandaşların koronavirüsü daha kolay atlatabilmeleri adına mutlak surette aşı takvimini tamamlamaları gerektiği ifade ediliyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.