Sarı Okul İçin Protokol İmzalandı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mayıs 2022 - 12:05

Sarı Okul İçin Protokol İmzalandı

Sarı Okul İçin Protokol İmzalandı
Son Güncelleme :

31 Ocak 2022 - 17:54

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Tarihi Ruhban Okulu (Sarı Okul)’nun Kültür ve Sanat Merkezine dönüştürülmesine ilişkin iş birliği protokolünü imzaladı.
Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonunda Vali Doğan başkanlığında, Kırıkhan ilçemizde bulunan Tarihi Ruhban Okulu (Sarı Okul)’nun, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kırıkhan Belediye Başkanlığı iş birliğinde Kültür ve Sanat Merkezine dönüştürülmesine ilişkin imza töreni gerçekleştirildi.
Protokol imza töreninde Vali Doğan, “Fransız işgali yıllarında ruhban okulu olarak inşa edilen, daha sonra uzun yıllar ilkokul ve Halk Eğitim Merkezi olarak da kullanılan Tarihi Ruhban Okulu’nun, Kültür ve Sanat Merkezi’ne dönüştürülmesi ile Kırıkhan’ımıza kültürel bir değer kazandıracaktır.” dedi.
Protokol imza törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Çerko katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.