SAVAŞ: ACILARI MÜMKÜN OLDUĞUNCA EN AZAİNDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

20 Mayıs 2024 - 11:40

SAVAŞ: ACILARI MÜMKÜN OLDUĞUNCA EN AZAİNDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

SAVAŞ: ACILARI MÜMKÜN OLDUĞUNCA EN AZAİNDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2023 - 19:50

Bu Haber 0 kez okunmuştur.
reklam

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) yetkilileri, depremin en çok yıkıma uğrattığı şehir olan Hatay’a gelerek Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’la bir araya geldi.
Ziyarette, Birleşik Krallık Fonu ile UNDP ve Hatay Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde kentte yapılacak altyapı yatırımları ve vatandaşa yönelik destekleyici çalışmalar görüşülürken, özellikle kadın, çocuk yaşlı ve engelli insanların öncelikli olarak faydalanacağı destek merkezinin bir an önce hayata geçirilmesi üzerinde duruldu.
DEPREMZEDELERE PSİKOSOSYAL DESTEK SAĞLANACAK
280 m2’lik prefabrik kalıcı bir merkez kurulması amaçlanırken tesisin kurulacak yerin belirlenmesi ve alt yapısının hazırlanması için Hatay Büyükşehir Belediyesi destek verecek. 100 kişilik tuvaletin de yapılacağı tesise, engellilerin de kullanabileceği çok fonksiyonlu araçlarla gelecek depremzedeler, burada görevli psikososyal destek sağlayacak ekiplerden yardım alacak. Bünyesinde çalışacak ekiplerin desteklenmesini ve eğitimini de Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın üstlenmesi kararlaştırılırken, deprem yaralarının sarılmasının ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi, yapımı için Birleşik Krallık Fonunun maddi destek sağladığı tesiste kendi modelini uygulamaya devam edecek.
ACILARI MÜMKÜN OLDUĞUNCA EN AZA İNDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Başkan Savaş görüşmede Birleşmiş Milletler heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Bizi diri, ayakta tutan dayanışma ruhudur. Zor zamanlarda yardım için yanımızda olan sizler gibi alanında uzman insanları görmek, bizi mutlu ediyor. Hatay’da acıları mümkün olduğunca en aza indirmek için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) yetkilileri ise görüşmede, Hatay için ayrıca yardım malzemeleri, kamu hizmetleri sunumunu eski haline getirme, konteyner kentlerde yaşam koşullarını iyileştirme ve tehlike altındaki kültür miras eserlerini korumaya odaklandıklarının da altını çizdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.