SAVAŞ: HERKES ORMANLARA HASSASİYET GÖSTERMELİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 19:23

SAVAŞ: HERKES ORMANLARA HASSASİYET GÖSTERMELİ

SAVAŞ: HERKES ORMANLARA HASSASİYET GÖSTERMELİ
Son Güncelleme :

20 Temmuz 2023 - 16:47

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Belen’de büyük uğraşların ardından iki günün ardından söndürülebilen yangından etkilenen vatandaşları ziyaret etti.
“HERKESİN DESTEĞİ İLE YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ”
Savaş bölgede yaptığı incelemeden sonra yaptığı açıklamada, “ Maalesef Pazar günü çıkan yangın önceki gün akşam saatlerine kadar devam etti. Orman Bölge Müdürlüğümüz, birçok belediye, kurum ve belediyelerin de desteği ile yangın söndürüldü. Soğutma çalışmaları da yapıldı. Çıkan yangın kısa süre içerisinde büyüdü ve diğer bölgelere sıçramıştı. Şu an kontrol altına alındı fakat oldukça fazla zararımız var.’’ dedi.
“HATAYLILAR OLARAK ÇOK ZOR ZAMANLAR YAŞIYORUZ”
Havaların sıcak olması ve vatandaşların ormanlık alanlarda daha dikkatli davranması gerektiğini vurgulayan Savaş, “Sıcak havalarda çevremize ve ormanlarımıza çok dikkat etmemiz gerekiyor. Lütfen piknik yaparken de ateş yakmayalım ve piknik yerlerini terk etmeyelim, temiz tutalım. Bir dikkatsizlik sonucu ormanlarımız yanıyor. Pandemi, deprem ve orman yangınları bizi çok üzdü. Hataylılar olarak çok zor zamanlar yaşıyoruz. Hatay’ı hep birlikte ayağa kaldırmamız lazım. Yangında 12 ev ve birçok araba da yandı. Yangından etkilenen herkese geçmiş olsun diliyorum” diyerek herkesi orman ve yeşil alanlara hassasiyet göstermeye davet etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.