Savaş mağduru yaralı sivillere gıda yardımı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 19:49

Savaş mağduru yaralı sivillere gıda yardımı

Savaş mağduru yaralı sivillere gıda yardımı
Son Güncelleme :

28 Temmuz 2017 - 9:23

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’de sivillere yönelik yapılan saldırılarda ağır yaralanan ve Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan savaş mağdurlarına İHH tarafından gıda yardımı yapıldı.
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye’de olayların başladığı ilk günden bu yana gıda, eğitim, sağlık ve barınma gibi yardım faaliyetleriyle savaş mağdurlarının yaralarını sarmaya devam ediyor.
Suriye’deki hava saldırılarında ağır yaralanan siviller Türkiye’ye sığınarak hayata tutunmaya çalışıyor.
Maruz kaldıkları saldırılarda hareket organlarını yitiren ve bu nedenle çalışamayan yaralı sivillere İHH tarafından Reyhanlı ilçesinde gıda dağıtımı yapıldı.
Savaş mağduru sivillerin her zaman yanında olmayı sürdürdüklerini belirten İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun,’‘ Suriye’deki saldırılarda ağır yaralanan siviller Reyhanlı ilçesine sığındı. Ailelerdeki yetişkin bireyler saldırılarda hareket organlarını veya fonksiyonlarını kaybettikleri için çalışamıyorlar. Bizde ailelere destek olmak amacıyla gıda kolisi, sebze ve temiz içme suyu yardımı yaptık. Bu dağıtımımızdan 308 yaralı sivil faydalandı.’’ diye konuştu.
Yaralıları sağlık çalışmaları konusunda da desteklediklerini bildiren Tosun, ‘’ Sağlık çalışmalarımız kapsamında düzenli olarak muayenelere devam ediyoruz. İhtiyaç durumuna göre yaralılar için ilaç vb. sağlık malzemelerini de temin ediyoruz. ’’ dedi.
Tosun, savaş mağdurlarına destek olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.