SAVAŞ: MUHTARLARIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 06:01

SAVAŞ: MUHTARLARIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

SAVAŞ: MUHTARLARIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
Son Güncelleme :

21 Ekim 2016 - 8:49

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 19 Ekim Muhtarlar Günü olması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Toplumsal barış, özgürlük, eşitlik ve adelet gibi kutsal değerlere sahip çıkan muhtarlarımıza şükranlarımı sunuyorum diyen Başkan Savaş, mesajında, “Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiptir. Ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
Mahallelerimizin, köylerimizin yani Hatay’ın her türlü ihtiyacını tespit edip, bütün kesimlerine, bütün renklerine hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen, bizlerle mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan, gerek milleti, gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten, toplumsal barış, özgürlük, eşitlik ve adalet gibi kutsal değerlere sahip çıkan muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.
Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm üretilmesi demokrasinin işleyişine önemli kazanımlar sağlayacaktır. Umuyorum ki devletimiz hizmet alanında çözüm odağı olarak gördüğümüz muhtarlarımızın ihtiyaç ve taleplerine karşılık verebilecek atılımlar gerçekleştirir. Bu duygu ve düşüncelerle, değerli muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.