Şehit Fatma Avlar’ın adı okulundaki parkta yaşayacak « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

11 Nisan 2021 - 01:08

Şehit Fatma Avlar’ın adı okulundaki parkta yaşayacak

Şehit Fatma Avlar’ın adı okulundaki parkta yaşayacak
Son Güncelleme :

20 Şubat 2018 - 17:15

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde, 31 Ocak’ta, PYD/PKK’lı teröristlerce Afrin’den atılan roketli saldırıda şehit olan Fatma Avlar’ın (17) adı kendi okulunun yanındaki parkta yaşayacak.
Babası Ahmet Avlar, kızı Fatma Avlar’ın adının yaşatılması için yapılan tüm çalışma ve verilen destekten dolayı teşekkür ederek, “Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi okulun yanında bulunan gençlik parkına kızımızın adını verdi. Bu arada devlet büyüklerimiz kızımın adının bir okula verileceğini de söyledi. Aile olarak isteğimiz şehidimiz Fatma’nın adı unutulmasın, hep yaşasın. Bu konuda destek olan tüm devlet yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ise yaptığı açıklamada, teröristlerin attığı roketle şehit olan Fatma Avlar’ın adının kendi okulunun yanındaki parka verildiğini belirterek, “Fatma kızımız, Reyhanlı Tayfur Sökmen Anadolu lisesi öğrencisiydi. Okulunun yanında bulunan mülkiyeti belediyemize ait 4 bin metre karelik parka ismini verdik. Tabelamızı da astık. Bu arada Hatay valiliğimiz de şehidin ismini bir okula verecek. Şehidimizin adını hem parkta ve hem de adının verileceği okulda ilelebet yaşatacağız. Tüm şehitlerimizi seviyoruz. Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Bu konuda aileyi de bilgilendirdim. Memnun oldular” diye konuştu.
Reyhanlı Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Fatma Avlar, 31 Ocak’ta Afrin bölgesinden Reyhanlı’ya atılan roketli saldırıda evine uyurken şehit olmuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.