ŞEHİTLERE VEFA « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 17:10

ŞEHİTLERE VEFA

ŞEHİTLERE VEFA
Son Güncelleme :

02 Haziran 2017 - 8:59

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde, Şehit Bilal Kurtoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda 15 Temmuz Şehitler Köşesi ile Şehit Bilal Kurtoğlu Anı köşesi düzenlenen törenle açıldı.
Törene Kaymakam Tuncay Dursun, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Emniyet Müdürü Nadir Örten, Jandarma Komutanı Binbaşı Hacı Nuri Ünal, Şehit Kurtoğlu’nun ailesi, vatandaşlar katıldı.
Geçen yıl 19 Mart’ta, Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda şehit düşen Uzman Çavuş Bilal Kurtoğlu’nun adının verildiği İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yusuf Şanverdi, 15 Temmuz’u unutturmamak, öğrenci ve veliler ile okula ziyarete gelenlerin hatırlamasını sağlamak amacıyla 15 Temmuz Şehitler köşesi yaptıklarını söyleyerek “Bu milli ve manevi şuuru sürekli zinde tutmak adına köşe hazırladık. Ayrıca geceye ait fotoğrafları da köşemize yerleştirdik. Aynı zamanda Şehit Bilal Kurtoğlu için de bir anı köşesi ve anı defteri hazırladık” dedi.
Öğrencilerin tiyatro gösterisinden sonra açılışa katılanlar ve Kurtoğlu’nun babası Ahmet ve annesi Ayşe Kurtoğlu 15 Temmuz Şehitler köşesi ile oğlu adına yapılan anı köşesinde yer alan resim ve eşyaları izledi. Törene katılanlar ayrıca anı defterini de imzaladı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.