Şehitlerimiz son yolculuklarına uğurlandı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:26

Şehitlerimiz son yolculuklarına uğurlandı

Şehitlerimiz son yolculuklarına uğurlandı
Son Güncelleme :

11 Temmuz 2017 - 8:48

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’da devriye görevi yapan asayiş ekiplerine teröristlerce düzenlenen silahlı saldırı sonrası çıkan çatışmada şehit olan polis memurları Bayram Bozdoğan ve Hayrettin Mennan’ın naaşları düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.
Önceki gün akşam Antakya ilçesi Derince mevkisi, Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Sökmen Kampüsü yakınında, Bölge Trafik Müdürlüğü arkasındaki eski MKÜ Yolu üzerinde uygulama yaparken teröristlerin saldırısı sonrası çıkan çatışmada şehit olan polis memurları Bayram Bozdoğan ile Hayrettin Mennan için İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi.
Hatay Valisi Erdal Ata, törende yaptığı konuşmada, “Görevlerini yaparken teröristlerin hain saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Türkiye üzerinde, Ortadoğu’da sınırlar yeniden dizayn edilmek isteniyor. Ortadoğu’da sınırlar emperyalist devletler tarafından yeniden çizilip bölgedeki devletlerin parçalanarak bölünerek daha kolay yönetilebilir hale gelip bölgede petrol ve doğalgaz yataklarına el koymak için bir senaryo yıllardan beri ortaya koyuluyor. Bunun bir parçası da Doğu ve Güneydoğusunun ülkemizden koparılarak ayrı bir devlet kurma hedefleri var. 30 yıldan beri Türkiye terörle mücadele ediyor. Bu bölgede yaşamanın ağır bir faturası bedeli var. Nasıl ki bizden önceki kuşaklar vatanımızın bağımsızlığına ve özgürlüğüne kavuşması için mücadele etmişse bizlerde, yüzbinlerce şehit vermişlerse bizde bu topraklarda vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için şehit vermek zorunda kalacağız” dedi.
Daha sonra şehit polislerin naaşları yapılan dualarından ardından memleketleri Osmaniye’ye gönderildi.
Ev hanımı Hilal Bozdoğan ile evli ve İlayda (14) Burak (13) Funda (6) adlı 3 çocuk babası olan şehit polis memuru Bayram Bozdoğan’ın naaşı Osmaniye Asri Mezarlık Kompleks Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından Asri Mezarlık Şehitliğinde gözyaşları arasında toprağa verildi.
Anne ve babası vefat eden, ev hanımı Selver Mennan ile evli Turan Mennan (13) adında oğlu bulunan şehit polis memuru Hayrettin Mennan’ın naaşı ise Hasanbeyli ilçesi Kalecik Köyü Camisinde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığındaki şehitliğe defnedildi.
Evli ve 1 çocuk babası olan Şehit Polis Memuru Hayrettin Mennan ve yine evli ve 3 çocuk babası olan Şehit Polis Memuru Bayram Bozdoğan’a Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır ve yüce milletimize başsağlığı dileriz.
sehit-polisler-memleketlerine-ugurlandi-3tx_galeri
sehit-polisler-memleketlerine-ugurlandi-3w3_galeri
sehit-polisler-memleketlerine-ugurlandi-hso_galeri
sehit-polisler-memleketlerine-ugurlandi-n9v_galeri
sehit-polisler-memleketlerine-ugurlandi-s0n_galeri
sehit-polisler-memleketlerine-ugurlandi-vgs_galeri

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.