ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYALIM!… « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 02:06

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYALIM!…

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYALIM!…
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2015 - 19:22

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Terör, günümüzün en büyük insanlık suçudur. Sonunda acılar vardır. Terörü ancak insanlıktan çıkmış kişiler yapar ve savunur. Bunu destekleyenler de aynı suçu işlemiş kadar suçludur. Terörü yok etmenin en önemli yolu, toplumun dimdik ayakta kalarak yapanı ve yaptıranı ve savunanı lanetlemesidir. Çünkü hiçbir problem terörle çözülemez, terörün savunulacak hiçbir yönü yoktur.
Reyhanlı’mız 11 Mayıs 2013’te en büyük terör saldırısına uğradı, canlar yandı, yuvalar dağıldı. Anlatılamayacak kadar büyük acılar yaşandı. Kısaca acıların en büyüğünü yaşadık. Tarifi yapılamayacak kadar büyük bu acı hiçbir zaman geçmez. Ama ben bu konuda Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin, her kesimin Cumhurbaşkanı’ndan, Başbakan’a, muhalefet liderinden, milletvekillerine, savcısından, hakimine, basınından, yerel idarelere, memuruyla, işçisiyle, çiftçisiyle hep beraber Türk Milleti olarak terörün lanetlenmesini, yapanın, yaptıranın, alet olanın, ihmali olanın, en büyük cezaya çarptırılmasını istiyoruz.
Şehitlerimizi unutmayalım!..
Unutturmayalım…
Şehit aileleri adına
Ahmet TUNA

11 Mayıs Proğramı
Saat 13.30’da Belediye Binası Yanında Şehitlerimiz Anılacak ve İlçe Müftümüz tarafından dua yapılacaktır.
Saat : 13.45’de 11 Mayıs Anıtı Meydanında Şehitlerimiz Anılacak ve İlçe Müftümüz tarafından dua yapılacaktır.
Saat 14.00’da Büyük Cami’de Şehitlerimizin Anısına Mevlid-i Şerif okunacak ve Etli Pilav dağıtılacaktır.
DSC_0199

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.