Serkan Topal Hatay’daki İşsizliği sordu - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 07:49

Serkan Topal Hatay’daki İşsizliği sordu

Serkan Topal Hatay’daki İşsizliği sordu
Son Güncelleme :

03 Ağustos 2018 - 10:46

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanına Hatay’daki işsizliği sordu. TBMM’ne yazılı bir soru önergesi veren Topal son 7 yılda işsizlik sigortası fonundan Hatay’da nerelere, ne kadar kaynak aktarımı yapılmıştır”. Dedi. Serkan Topal önergesinde şu görüşleri dile getirdi.
• Hatay’da kayıtlı işsiz sayısı son 7 yılda , yıllar itibariyle ne olmuştur? Bu sayı Temmuz 2018 itibariyle kaçtır? Hatay’da Temmuz 2018 ayı itibariyle işsizlik ödeneği alan kişi sayısı kaçtır?
• 2018 yılında işsizlik sigortası ödeneği için Hatay’da İlçeler bazında başvuru yapan kişi sayısı kaçtır? En çok hangi ilçemizde işsizlik vardır? Kaç kişi bu ödenekten yararlanmaya hak kazanmıştır?
• İşsizlik Sigortası Fon varlığının bugünkü değerinin ne kadarı Hatay’dan toplanmıştır?
• Son 7 yılda işsizlik sigortası fonundan Hatay’da nerelere, ne kadar kaynak aktarımı yapılmıştır?
• İşsizlik ve kayıt dışı istihdam arasında bir ilişki söz konusu mudur? Kayıt dışı istihdam en çok hangi sektörlerde ve hangi şehirlerde yaygındır?

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.