SERTAB ERENER HATAYLILARI COŞTURDU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

3 Mart 2021 - 11:58

SERTAB ERENER HATAYLILARI COŞTURDU

SERTAB ERENER HATAYLILARI COŞTURDU
Son Güncelleme :

05 Ocak 2016 - 9:29

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın, hemşehrilerine unutamayacakları bir yeni yıl karşılama organizasyonu kapsamında, Cumhuriyet Meydanı’nda hafızalardan yıllarca silinmeyecek bir konser verdi.
Ünlü komedyen Atalay Demirci’nin ilk olarak sahne aldığı, sempatik sunumu ve soğuk havayı ısıtan müthiş esprileriyle renklenen kutlamalarda vatandaşlar doyasıya eğlenirken, gösterisini bitirmesi sonrasında Dev Sanatçı Sertab Erener’i sahneye davet eden Demirci, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran on binlerce vatandaş tarafından alkış yağmuruna tutuldu.
2003 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi “Everyway That i Can” adlı parçayla temsil ederek birinci olan ve bayrağımızı Avrupa semalarında dalgalandıran Sertab Erener’in sahne almasıyla coşku had safhaya çıkarken, vatandaşlar böylesine dev bir sanatçıyı Hatay’da ağırlamanın onurunu doyasıya yaşadılar.
Seslendirdiği parçalarla konseri takip etmeye gelen vatandaşların coşkuyla eşlik ettiği Erener, seyircileri de konsere dahil eden müthiş sahne performansıyla da göz doldurdu.
Konsere katılarak bu müstesna gecede hemşehrilerini yalnız bırakmayan HBB Başkan Vekili Serdar Güven, vatandaşların büyük bir coşkuyla takip ettiği konserin amacına ulaştığını kaydederek, “Öncelikle Sertab Erener ve Atalay Demirci’ye barış, kardeşlik ve hoşgörü kentine hoş geldiniz diyorum. Hatay’da barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığımızı tüm Türkiye’ye duyurmamıza imkan sağladığınız ve bizleri bu güzel gecede yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Başkanımız Savaş’ın önemli bir toplantı münasebetiyle şehir dışında olması sebebiyle, tüm hemşehrilerimize kendisinin sevgi ve saygılarını getirdim. Tüm dünyaya Hatayımızın tüm farklılıklarıyla hoşgörü içinde yaşadığını ve ilimizin bir terör şehri olmadığını başımız dik bir şekilde gösterdik. Ben bu duygularla yeni yılın tüm insanlığa uğur getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Başkan Vekili Güven yaptığı konuşma sonrasında Hatay’a gelerek hemşehrilerini doyasıya eğlendiren Sertab Erener ve Atalay Demirci’ye çiçek takdim etti.
Yıllar boyu dillerden düşmeyecek dev konser, hep bir ağızdan söylenen Sertab Erener’in sevilen hit şarkısı “Rengarenk”in seslendirilmesi ve geceye gökkuşağı olan havai fişek görsel şöleniyle sona erdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.