SERVİS ŞOFÖRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

11 Nisan 2021 - 00:46

SERVİS ŞOFÖRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

SERVİS ŞOFÖRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
Son Güncelleme :

03 Şubat 2017 - 8:11

Bu Haber 15 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesinde Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından Türk ve Suriyeli öğrenci servis şoförlerine eğitim semineri verildi.
Trafik Denetleme Büro Amir Vekili Komiser Yardımcısı Abbas Tanyeri, Öğretmenevinde yapılan seminerde, servis şoförlerine trafik kuralları, okul servisi yönetmenliği ve servis sürücülerinin uyması gereken kurallar hakkında bilgiler verdi.
Trafikte kurallara uymayanların ilçe genelindeki PTS kameralarla tespit edilip cezaların adrese tebliğ edileceğini belirten Tanyeri, Okulların açıldığı hafta servis ve özellikle motosiklet denetimlerinin sıkı bir şekilde yapılacağını bu konuda emniyet mensuplarına yardımcı olunmasını istedi.
Ayrıca, Öğrenci taşıyan Suriyeli servis araçlarıda Türk araçlarındaki mevzuatlara göre uygun hale getirilmesinin zorunlu olduğunu, Ticari ve okul servisleri olarak öğrencilere, vatandaşlara diğer sürücülere örnek olunması ve öğrenci velilerine güven verilmesi için kurallara uyularak daha duyarlı hizmet verilmesinin yanı sıra servis araçlarında Trafik tescil denetlemenin verdiği plakaların geçerli olacağı kaydedildi.
Bu arada servis sahiplerinin görüş ve düşünceleri alınarak soru cevap şeklinde toplantı devam etti.
Seminere, Polis Merkezi Amir vekili Komiser yardımcısı Bekir Balcıoğlu, Trafik Polisleri Yavuz Erdem, Celal Yılmaz, Reyhanlı-Antakya Kooperatif Başkanları, Türk ve Suriyeli dernek temsilcileri, Servis sahipleri ve şoförler katıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.