SEVGİ İZİ PROJESİNE TAM DESTEK « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 21:51

SEVGİ İZİ PROJESİNE TAM DESTEK

SEVGİ İZİ PROJESİNE TAM DESTEK
Son Güncelleme :

18 Mart 2016 - 11:08

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi okul müdürlerinin sevgi izi projesine tam destek verdiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, ilçemiz-deki özel rehabilitasyon merkez müdürleri ile yaptığı toplantının ardından anlattığı Sevgi İzi Projesine tam destek aldığını belirterek, diğer okul müdürlerinin de projeye tam destek verdiklerini, projenin biran önce hayata geçirileceğini kaydetti.

Sevgi İzi Projesi kapsamında Belediye personelinin görevlendirildiğini ve projeye start verdiklerini aktaran Şanverdi, proje hakkında gerekli bilgileri Reyhanlı’daki Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri yönetici ve öğretmenlerine, okul müdürlerine anlatıldığını söyledi. Şanverdi, “Bu kapsamda Rehabilitasyon Merkezlerinde eğitim gören veya görmeyen Otizim, Down Sendromlu, Alzheimer (Demans) ve Zihinsel engelli tüm hasta yakınlarına ulaşılarak, Reyhanlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne müracaat etmeleri durumunda onlara Sevgi İzinin hangi maksatlar için kurulmuş bir proje olduğu görsel bir şekilde slaytlarla sunum yapılarak anlatılması sağlanacaktır.

Belediyemiz nikah salonunda Sevgi İzi hakkında gerekli bilgiler slayt halinde anlatılacak, Otizim, Down Sendromlu, Alzheimer (Demans) ve Zihinsel engelli tüm hasta ve hasta yakınları davetlidir” dedi.

Belediye olarak amaçlarının çevre mahalle-lerde ve köylerdeki hastaların tamamını Sevgi İzi Projesiyle tanıştırmak olduğunu sözlerine ekleyen şanverdi şöyle dedi; “Amaç, hastaları güvence altına almak, kayboldukları takdirde mağdur olma ihtimallerini en aza indirmektir. Rehabilitasyon Merkezleri yöneticileri, Okul müdürleri, Mahalle ve köy muhtarlarından en önemli ricamız bu tarz hastası olan vatandaşlarımıza ulaşılarak Belediyemize müracaatlarının sağlanmasıdır.”

Öte yandan, belediyede düzenlenen toplantıda ailelere sevgi izi ile slaytlı bir sunum gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ve Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan’ın izlediği sunumda belediye zabıta görevlileri sevgi izi ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi.
DSC_0181

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.