SEVGİ YOLU OSMANLI ÇINARLARIYLA TARİHE YAZILACAK « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 06:50

SEVGİ YOLU OSMANLI ÇINARLARIYLA TARİHE YAZILACAK

SEVGİ YOLU OSMANLI ÇINARLARIYLA TARİHE YAZILACAK
Son Güncelleme :

03 Eylül 2019 - 9:17

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Bugüne kadar meydana gelen trafik kazalarında çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan, halk arasında kanlı yol olarak bilinen Kırıkhan-Karasu köprüsü arasındaki yolu genişletme çalışmaları son hızla devam ediyor. Bu bölgede yapılan yol yapım çalışmalarını inceleyen Hatay Milletvekili Yayman karayolunun bir iki ay içerisinde ulaşıma açılacağını söyledi.
Kırıkhan Reyhanlı karayolunun çift yönlü olarak açılmasına karşın bugüne kadar herhangi bir çalışma görülmeyen Kırıkhan-Karasu köprüsü arasındaki yol Milletvekili Hüseyin Yayman’ın girişimleri sonucunda yapılmaya başlanıldı.
Bu bölgede bugüne kadar gerçekleşen sayısız trafik kazalarında vatandaşların hayatını kaybetmesi nedeniyle halk arasında kanlı yol olarak bilenen Kırıkhan- Karasu köprüsü arasındaki yolda sürdürülen çalışmalar son hızla devam ediyor. Milletvekili Yayman bölgeye her geldiği zaman sürdürülen çalışmaları inceleyip gidişatı hakkında bilgiler alıyor.
Milletvekili Hüseyin Yayman “ Kırıkhan’ımız için hayati önem taşıyan ve maalesef sürekli ölümlü kazaların olduğu bu yol çok yakın bir zamanda tamamlanacaktır. Çift yönlü yolun her iki tarafına Osmanlı çınarları ekilecektir. Hiçbir vatandaşımızın bir damla kanının akmaması bizim için çok önemlidir. Karayolunun 1-2 ay içerisinde trafiğe açılması ardından bu bölgedeki trafik kaza sayısında çok önemli bir azalma olacağı inancındayız.”dedi.
Bu yolu kullanan araç sürücüleri kadar bölge haklıda , Kırıkhan- Karasu arasındaki yolun yapımından çok memnun gözüküyorlar. Bu yolu kullanan yakınlarının araçlarıyla gidip gelmelerine kadar hep yüreklerinin ağızlarında olduğunu belirten vatandaşlar “ Çift yönlü yol açılınca gönlümüz daha rahat olacaktır. Özellikle, Karasu köprüsündeki yol ayrımı çok büyük tehlike arz ediyordu. Bu yol açıldığında hepimiz çok rahatlayacağız. Bu hizmetin gelmesine vesile olan başta Milletvekilimiz Hüseyin Yayman olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun “dediler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.