SINIRDA BOMBA ALARMI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2024 - 02:57

SINIRDA BOMBA ALARMI

SINIRDA BOMBA ALARMI
Son Güncelleme :

16 Nisan 2015 - 21:21

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı’nın Kuşaklı mahallesinde bir çiftçi tarafından fark edilen iki su bidonu içerisindeki patlayıcı madde Jandarma tarafından götürüldüğü yerleşim alanından uzakta bir alanda güvenli şekilde imha edildi.
Suriye sınırına yaklaşık 400 metre mesafedeki Kuşaklı Mahallesi’nde çiftçi Hamza Es, zeytin bahçesini traktörle sürerken saat 10.00 sıralarında içi dolu iki bidon gördü. İhbar üzerine bölge gelen ekipler, ilk incelemede bidonlarda bomba olabileceğini değerlendirerek bomba imha uzmanı istedi. Ekipler ayrıca mahallede yoğun güvenlik önlemi alırken, güvenlik şeridi çekerek bahçeye kimsenin girmesine izin vermedi. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları, bidonlarda inceleme yapmaya başladı.
Bidonları bulan Hamza Es, bunu traktörün arkasında tarım aletine takılınca fark ettiğini belirterek, “Sabah traktörler geldim, bahçeyi sürüyordum ekime hazırlamak için. Traktörümün arkasındaki tarım aletine bir şey takıldığını fark ettim. İnip baktığımda bidon içerisine yerleştirilmiş bir cisim olduğunu gördüm. Bunun üzerine hemen jandarmayı aradım” dedi.
Suriye’deki iç savaşın ardından adı bombalarla anılmaya başlayan ve 11 Şubat 2013’de 18, 11 Mayıs 2013’de ise 52 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan iki ayrı bombalı saldırının meydana geldiği Reyhanlı İlçesi’nde devriyede olan polisin dikkati sayesinde fark edilen 2 bomba, robot yardımıyla kontrollü şekilde imha edilmişti. 3 Nisan’da yine Suriye plakalı bir otomobilin altına konulan bomba, vatandaşlar tarafından fark edilmiş ve yine robot yardımıyla kontrollü olarak imha edilmişti.
SINIRDA İMHA EDİLDİ
Bomba imha uzmanları, inceledikleri bidonları fünye ile imha etmeye karar verdi. İmha sırasında herhangi bir sorun yaşanmaması için ekipler, bidonları kontrollü bir şekilde jandarma aracına koyup yerleşim yerinden uzakta olan Suriye sınırındaki açık alana götürdü ve burada fünye ile imha edildi. Yetkililer, bidonların içeriği hakkında bir açıklama yapmadı.
DSC_0009DSC_0013DSC_0014DSC_0018DSC_0028DSC_0040DSC_0019

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.