Siyer-İ Nebi ödülleri verildi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Temmuz 2021 - 22:40

Siyer-İ Nebi ödülleri verildi

Siyer-İ Nebi ödülleri verildi
Son Güncelleme :

25 Şubat 2020 - 10:22

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Gençlik Derneği tarafından Reyhanlı’da Siyer-i Nebi Yarışması Ödül Töreni düzenledi.
Reyhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Arslan yaptığı konuşmada “Gönüllülük esasına dayanan bu yarışmaya lise öğrencilerimizin yoğun bir şekilde katılım sağlaması bizi en ziyadesiyle memnun etmiştir. Geleceğe dair umutlarımızı bir kez daha yeşertmiştir. Ümmeti olmaktan gurur duyduğumuz, rehberimiz olan sevgili Peygamberimizin hayatını öğrenmek, öğretmek büyük bir görevdir. Örneğimizi, idolümüzü farklı mecralarda aramaya lüzum yok. Eğer Müslümanlık iddiasında isek, rehberimiz bellidir. O da, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’dir.” şeklinde konuştu.
KARDEŞ KANI DÖKMEYİN
Daha sonra konuşan Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da eğitim ve peygamberimizin hayatının önemine dikkat çekerek, “Sınır ilçemiz Reyhanlı’mızdayız. Suriye’de yaşanan savaş neticesinde Reyhanlı ilçemiz büyük bir misafirperverlik örneği sergiliyor. Muhacir kavramını en iyi şekilde burada görüyoruz. Eskiden savaştan önce karayolu ile hacca giden herkes mutlaka Reyhanlı’da en az bir gece sabahlardı. Camiye gelenleri de Reyhanlılı kardeşlerimiz evlerine götürüp misafir ederdi. Hac misafirperverliğinden sonra şimdi de savaş misafirperverliği gösteriyorlar bunlar çok önemli. Hepsinden Rabbim razı olsun. Allah bunların hiç birini karşılıksız bırakmaz. Bu vesileyle Suriye’nin de bir an önce huzura, barışa, sükûnete kavuşmasını Rabbimizden diliyoruz. Siyer-i Nebi Yarışmasında dereceye giren tüm kardeşlerimizi de tebrik ediyorum emeği geçen ve programa katılan herkese de teşekkür ediyorum” dedi.
Reyhanlı Ticaret Borsası Başkanı Bülent Karaca’ da bir konuşma yaparak, Reyhanlı Anadolu Gençlik Derneği’ne, yarışma dolayısıyla, Peygamber Efendimizin hayatını öğrencilerimize tanıtma adına önemli bir etkinlik yaptığını belirterek “Başta bu organizasyonu düşünen, hazırlayan, öncülük eden, sponsor olan, uygulanmasında emeği geçen, yarışmaya katılan, kısaca kazananı herkes olan bu güzel yarışma inşallah Peygamberini seven, anlayan nesillerin yetişmesine vesile olur” diye konuştu.
Konuşmalardan sonra Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin taktim edilmesiyle program sona erdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.