Sökmenoğlu Hatay’da Toprağa Verilecek « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Ağustos 2021 - 07:13

Sökmenoğlu Hatay’da Toprağa Verilecek

Sökmenoğlu Hatay’da Toprağa Verilecek
Son Güncelleme :

22 Haziran 2014 - 13:17

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Tedavi gördüğü GATA’da hayatını kaybeden, Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’in oğlu ve eski TBMM Başkanı Murat Sökmenoğlu’nun cenazesi memleketi Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde toprağa verilecek.

Murat Sökmenoğlu için 24 Haziran Salı günü TBMM’de tören düzenlenecek. 25 Haziran Çarşamba günü memleketi Hatay’a getirilecek olan Sökmenoğlu’nun cenazesi Reyhanlı ilçesindeki Mustafa Paşa Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından dedesi Mustafa Şevki Paşa’nın ve aile büyüklerinin mezarlarının bulunduğu Kırıkhan ilçesindeki Bayezid-i Bistami Türbesi bitişiğindeki aile kabristanında toprağa verilecek.

Murat Sökmenoğlu, 1945 yılında İstanbul’da doğdu. İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olan Sökmenoğlu, THY İdare Meclisi Murakıplığı yaptı. MDP kurucu üyesi olan Sökmenoğlu, Hatay ile İstanbul’dan seçilerek, milletvekilliği yaptı. 1989’da sine-i millete dönmek gerekçesiyle milletvekilliğinden istifa eden Sökmenoğlu, TBMM Başkanı Başdanışmanlığı ve TBMM Başkanlık Divanı Eski Katip Üyesi ve İdare Amirliği, NATO ve Parlamentolararası Türk Grubu Üyeliği ve TBMM Başkanvekilliği görevlerinde bulundu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.